Потурбуймося про краще майбутнє наших дітей!До Всесвітнього дня психічного здоров’я 12 жовтня на базі Житомирської обласної психічної лікарні №1 відбувся круглий стіл на тему: Психічне здоров’я та психічні розлади: інтеграція фахових зусиль». Участь у ньому взяв депутат Житомирської районної ради, Голова Житомирської обласної організації Всеукраїнської партії духовності та патріотизму Юрій Вербилюк.

Статистичні показники свідчать про збільшення захворюваності на психічні розлади людей як по Україні, так і по області в цілому. Як зазначив Юрій Федорович, по області показник захворюваності стабільно в 1,5 рази вище середнього по державі. Україна є лідером серед країн СНГ та Європи за показниками первинного виходу на інвалідність. Саме інваліди по психічному захворюванню складають 13% в структурі загальної інвалідності. Ця проблема є гострою та болючою на даний час. Адже психічне здоров’я населення безпосередньо пов’язане з соціально-економічним становищем у державі, багатьма аспектами життя людини та його духовності. Саме тому партія духовності та патріотизму на чолі з Юрієм Вербилюком не стоїть осторонь суспільно-значущих проблем на Житомирщині.

Під час круглого столу слова подяки від керівництва обласної лікарні звучали в його адрес. І не дарма: протягом кількох років Юрій Вербилюк бере участь в організації футбольних турнірів серед психічно-хворих дітей. Він допомагає не лише фінансово, а й морально налаштовує на гру, спілкується з цими дітьми. «Будучи футбольним фанатом, я бачив, як не дивлячись ні на які діагнози, юнаки з великим задоволенням займаються, не здаються, не падають у відчай і прагнуть до перемоги, – зазначив у своєму виступі меценат. – Ми досягли певних успіхів – діти грають не лише між собою, ми організовуємо турніри про всій Україні. І кожного разу мене вражає їхня сила волі, їхнє бажання до перемоги. Це допогло їм цьогоріч стати призерами першості України серед футбольних команд, що відбувся у м. Вінниця».

На сьогоднішній день психічні захворювання у всьому світі залишаються серйозною проблемою, оскільки постійно потребують великих витрат на їх подолання, вражають людей незалежного від віку, культури та їх соціального становища. На жаль, сумна статистика говорить, що люди з проблемами психічного здоров’я складають найбільшу групу безробітних у всіх країнах, їх єдиним джерелом для існування є соціальні пенсії, що в більшості випадків недостатні. На думку Юрія Вербилюка, держава повинна не лише звертати особливу увагу на цю проблему, а й вирішувати, знаходити шляхи її подолання.

Також Юрій Федорович побував у відділенні психосоціальних методів лікування, де хворі займаються уроками декоративно-прикладного мистецтва. Їхні роботи – вишивки, вироби з дерева, глини, скла, пластиліну, картини та малюнки викликають захоплення, вражають своїм задумом, професійним виконанням, оригінальністю. Працівники лікарні, в свою чергу, власними силами роблять все можливе, аби всіляко підтримувати хворих, щоб ті змогли швидше реабілітуватися. Вони допомагають їм реалізувати себе у певному напрямі. Такі методи лікування вражають своїми результатами: кількість хворих та термін лікування під час таких занять скорочується удвічі. Та головне, що завдяки занять у кабінеті терапії зайнятості чимало психічно-хворих людей мають шанс не лише швидше повернутися до нормального життя, а й відкрити у собі талант до певного ремесла. Чимало робіт справді достойні високої оцінки й визнання, а деякі з них вже стали відомими не лише на теренах області, а й України. До речі, до цих пір, будучи вже абсолютно здоровими, ці люди не забувають про лікарню, як не дивно, але вона стала для них другою домівкою.

Приємно, що є такі люди, які знаходять час, і не лише під вибори, як це часто ми можемо спостерігати, а постійно сприяють виконанню достойних умов для повноцінного розвитку дітей, допомагають їм інтегруватися у суспільстві. «Це необхідність і потреба не лише сучасного етапу розвитку України, але й пріоритетний напрямок політики нашої партії заради достойного майбутнього», - підкреслив Юрій Вербилюк.
Партія духовності та патріотизму закликає об’єднати усі зусилля для створення максимально сприятливих умов у сфері охорони психічного здоров’я. Потурбуймось про краще майбутнє наших дітей» - не дарма з таким лозунгом партія йде цьогоріч на вибори.
Прес-служба
Житомирської обласної організації
Всеукраїнської партії духовності та патріотизму