Клуби та бібліотеки мають бути центром життя громади

03.04 16:25    
Керівники закладів культури Тетерівської ОТГ навчались організації креативних заходів для дітей та молоді. Як зацікавити молодь проводити більше часу за книгою, або в будинку культури та залучити її до створення цікавого контенту подій в сільських закладах? Про це сьогодні, 3 квітня, говорили у Тетерівському будинку культури в рамках навчання «Як змінити сільську бібліотеку та клуб для потреб молоді?».
Клуби та бібліотеки мають бути центром життя громади

«Клуб та бібліотека мають бути центром життя громади, там повинно постійно щось відбуватись, інакше конкурувати із інтернетом, зокрема соціальними мережами, ми не зможемо. Навчання мають показати керівникам, які є формати заходів, методики роботи з молоддю та що для цього необхідно», - наголошує Валентина Дверник, начальник управління культури та туризму Тетерівської сільської ради.

Навчання проводив Дмитро Клименко, радник з комунікації Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, який презентував учасникам приклади трансформації сільських бібліотек та клубів в громадах Житомирщини.

Зокрема у селі Іванківці Семенівської ОТГ, де за активної участі дітей було створено арт-простір на базі старої бібліотеки. Сьогодні у цьому закладі діти села мають можливість проводити різні заходи та навчання, а також молодіжні події.

«В ОТГ вже є маса прикладів, коли із старого клубу роблять креативне молодіжне середовище, яке об’єднує молодь та створює можливості для зростання та розвитку. Сьогодні потрібно переймати такі приклади, але без бажання людей це неможливо. Тому наше навчання має на меті активізувати бібліотекарів та керівників клубів», - переконаний Дмитро Клименко, радник з комунікації Житомирського Центру.

В результаті роботи учасники навчання визначили низку завдань та заходів, які необхідно реалізувати вже найближчим часом, адже для цього не потрібно значних коштів. В клубах домовились організувати дебати, нетворкінг, мозкові штурми, у бібліотеках проект «Жива книга», опитування користувачів, кінобібліотеку та створити активні команди молоді для написання та реалізації різних проектів.

«Сьогодні на початку роботи ми працювали у форматі нетворкінгу і мені це дуже сподобалось. Здається ти знаєш цю людину давно, а вона має стільки цікавого досвіду. Обов’язково такий формати використовуватиму з дітьми», - вважає Тетяна Зеленська, фахівець Тетерівського будинку культури.

Нагадаємо, що у Тетерівській ОТГ за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України розробляють стратегію комунікації формування нового туристичного маршруту громади.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
08 липня 17:58
Замасковані під меблями: на Одещині прикордонники вияви ...
08 липня 17:58
На Закарпатті затримали організаторів незаконного переп ...
08 липня 17:57
Одесит зібрав «міжобласну збірну» для прориву кордону н ...
08 липня 17:57
Організатора незаконного переправлення осіб через кордо ...
08 липня 17:56
На Сумщині правоохоронці викрили протиправну схему неза ...
06 липня 17:24
Вибір меблів для маленької квартири: як візуально розши ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення