Житомир став літературною столицею: ІІІ книжковий форум «Відсіч. Без бар’єрів»

22.09 10:36    
Житомир став літературною столицею: ІІІ книжковий форум «Відсіч. Без бар’єрів»


20–21 вересня головна пішохідна вулиця Житомира перетворилася на центр літературного життя країни. Тут відбувся ІІІ книжковий форум «Відсіч. Без бар’єрів», організований Управлінням культури та туризму Житомирської ОВА у співпраці з ГО «Головна сцена». До відкриття долучилася заступниця начальника ЖОВА Наталія Арендарчук.

Протягом двох днів містяни та гості міста мали змогу зустрітися з провідними українськими письменниками, видавцями, науковцями, а також відвідати презентації, дискусії, автограф-сесії та творчі перформанси.

Форум відкрився панеллю «Бібліотеки — агенти змін», модерованою Оленою Іщук. Спікери — Лариса Мозгова, Тетяна Пилипець, Лариса Харчук та Тетяна Кущук — наголосили, що сучасні бібліотеки вже давно перестали бути лише сховищами книжок, перетворившись на справжні культурні центри.

Справжнім відкриттям стала презентація книги «Мармурова жінка: життя і творчість Олени Пчілки» від письменниці Олени Волинської у співпраці з Волинським університетом та БФ «Надія Є». Зустріч перетворилася на щиру розмову про значення постаті Олени Пчілки для української культури.

Шанувальники фентезі мали змогу поспілкуватися з Наталією Заруднюк («Вовчі землі»), а також з авторами Олегом Гавришем та Юлією Рудишиною. Письменниця Тетяна Власова презентувала збірку «Вільність», а завершив перший день урочистий фінал Літературного марафону «Відсіч» із музично-літературним перформансом за участю камерного оркестру Житомирської обласної філармонії ім. С. Ріхтера під керівництвом Євгена Стецюка.

У театрі ляльок представили одразу кілька видань про Житомирщину. Видавництво «Підпільна гуманітарка» презентувало збірку «Покуття. Казки і небилиці», а краєзнавець Юлія Каплун розповіла про поліські традиції. Особливо яскравою стала зустріч із командою BANDERAS, яка представила буктрейлери як новий формат популяризації книжок.

Мала сцена зібрала юних читачів: відбулися читанки Анастасії Дмуховської, зустріч з Ольгою Ткач («Дружба, що окрилює, або Як виростити дракона…»), інтерактив із Ланою Ра та дитячий марафон видавництва «Бук-Друк». Фінальною подією стала захоплива історія Вікторії Задорської «Космотато та Вовкун».


На атмосферній локації «Територія де всі свої» прозвучали розмови про досвід війни у творчості, презентували інділітературу як культурний тренд та відбулася поетична зустріч «Жіночі голоси війни».

Другий день: простір свободи та інклюзії

У центрі уваги стала дискусія «Сторінки рівності: нові перспективи інклюзивної літератури», де Олена Пшенична, Олена Ольховська та незряча гідеса музею в темряві Вікторія Шевчук говорили про книжку як інструмент формування інклюзивного суспільства.

Філологиня Марія Slovoljub наголосила на українській мові як стратегічній перевазі та важливому елементі національної ідентичності. А панель «Слово на лінії фронту», де виступили письменники-ветерани Василь Піддубний, Валерій Запека, Дмитро Калинчук і Віктор Мойсієнко, стала потужним свідченням трансформації воєнного досвіду у літературу.

У театрі ляльок відвідувачі мали змогу доторкнутися до унікального музейного проєкту «Третя після опівночі» з лекцією незрячої гідеси та майстер-класами з письма шрифтом Брайля.

«Територія де всі свої» та мала сцена знову стали осередками живого спілкування письменників і читачів. Другий день завершився поетичною подією «Жіночі голоси війни», яка залишила особливий емоційний відбиток.

Також у рамках форуму відбулася автограф-сесія з українською письменницею та політичною діячкою, лауреаткою численних літературних премій, зокрема Шевченківської премії з літератури, Марією Матіос. Це унікальна постать сучасної української літератури. Її твори легко впізнати: у них завжди присутні глибина, чесність, сміливість і любов.

ІІІ книжковий форум «Відсіч. Без бар’єрів» у Житомирі довів: література — це простір свободи, сили й діалогу. Події на численних локаціях продемонстрували, як слово здатне об’єднувати різні покоління, досвіди та погляди.

Протягом двох днів Житомир справді став літературною столицею України, де кожен відвідувач відчув себе частиною великої читацької спільноти.

Джерело: https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/228324-zhitomir-stav-lteraturnoyu-stoliceyu-knizhkoviy-forum-vdsch-bez-baryerv.html

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 18:40
У ДСНС відбулася зустріч з представниками Посольства СШ ...
Вчора 18:40
Натренованому каякеру завадили переплисти Дністер прико ...
Вчора 18:39
Прикордонники – серед чемпіонів світу з рукопашного бою
Вчора 18:39
Шпажистка-прикордонниця Анна Максименко – бронзова приз ...
Вчора 18:38
На Волині прикордонники за допомогою дрона з тепловізор ...
Вчора 18:26
Уряд розширює відкритість даних про діяльність державни ...
Вчора 18:24
Як підвищити кіберстійкість усієї країни: нові гайди на ...
Вчора 18:22
Мінфін: За час повномасштабної війни малий бізнес отрим ...
Вчора 18:20
Мінцифри: Як стати цифровим лідером та долучитися до вп ...
Вчора 18:18
Уряд розширив державну програму компенсації розмінуванн ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення