Житомирські поліцейські закликають громадян бути обачними під час купівлі в інтернеті

07.10 15:46    
Упродовж минулого тижня до Житомирського районного управління поліції № 1 звернулися двоє містянок, яких ошукали під час онлайн-операцій на торговельних платформах. Загалом жінки «віддали» шахраям близько 114 тисяч гривень.


63-річна заявниця розповіла. що продавала в інтернеті чохол для мобільного телефону. Їй в особисті повідомлення написала «замовниця» та надіслала посилання, нібито для верифікації платежу. Жінка перейшла за лінком і ввела реквізити своєї банківської картки. Після цього з її рахунку зникло понад 110 тисяч гривень.


Інша потерпіла, 39-річна житомирянка, знайшла в інтернеті оголошення про продаж собаки та переказала «продавцеві» понад 4 тисячі гривень – як передоплату за чотирилапого. Після цього він припинив виходити на зв’язок.


В обох випадках поліцейські розпочали кримінальні провадження, в межах яких встановлюють причетних до правопорушень. Правова кваліфікація – ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.


Водночас правоохоронці закликають громадян дбати про збереження власних коштів. Дотримуйтеся простих правил:


- уникайте контакту з неперевіреними продавцями в інтернет-магазинах і на торговельних сторінках – звертайте увагу на спеціалізовані рейтинги та відгуки користувачів;


- користуйтеся післяплатою або послугами «захищеної оплати» чи «безпечної доставки»;


- не переходьте за посиланнями, що надійшли вам в особисті повідомлення – вони ведуть на фішингові сайти;


- не надсилайте та не вводьте нікуди свої конфіденційні дані.


Розкажіть про заходи перестороги батькам, рідним, сусідам і знайомим – це допоможе вберегти їх від неприємностей.

Житомирські поліцейські закликають громадян бути обачними під час купівлі в інтернеті


Джерело: https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/229254-zhitomirsk-polceysk-zaklikayut-gromadyan-buti-obachnimi-pd-chas-kupvl-v-nternet.html

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 23:09
«Ворог виснажиться першим»: 1 Окремий Центр БпС СБС пре ...
Вчора 22:58
Велика Британія передала ДСНС України два броньовані ав ...
Вчора 22:58
42 мобільних Пункти надання допомоги ДСНС наразі розгор ...
Вчора 22:57
Алла Басалаєва: Стратегічне завдання Держаудитслужби в ...
Вчора 22:55
На Прикарпатті викрили організаторів незаконного перепр ...
09 січня 16:16
монтаж відеоспостереження
06 січня 18:30
Чим самокрутки привабливіші звичайних цигарок?
05 січня 17:49
Нові колісні екскаватори: майбутнє будівельної галузі з ...
02 січня 23:31
Футбол в Україні та причини його популярності
29 грудня 17:51
Як товщина металу впливає на точність лазерної різки
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення