На Житомирщині правоохоронці викрили військовослужбовців ТЦК у хабарництві

21.01 15:14    
Поліцейські затримали двох жителів Коростенського району під час отримання ними частини хабаря – 1 500 доларів. Відкупне призначалось для зняття статусу «в розшуку» в електронному реєстрі «Оберіг» із військовозобов’язаного. Обом спільникам повідомлено про підозри, триває досудове розслідування.


Протиправну діяльність фігурантів викрили оперативники обласного Управління стратегічних розслідувань ДСР Нацполіції спільно зі співробітниками ДВК СБУ.


Встановлено, що 35-річний командир відділення та 31-річний військовослужбовець входили до складу групи для проведення оповіщення та розшуку військовозобов’язаних, які ухиляються від явки до РТЦК та СП. Спільно зі ще одним службовцем ТЦК вони домовилися про схему «заробітку»: завданням фігурантів було ведення розмов щодо розміру «відкупу» та посередництво в отриманні грошей для спільника.


У грудні 2025 року до фігурантів звернувся житель Коростенського району з проханням посприяти зняттю відмітки «Розшук» в електронній системі «Оберіг» у двох його знайомих. Зустріч з обговоренням деталей відбулася в одному з сіл. Вартість «послуги» склала 1 500 доларів з кожного військовозобов’язаного.


Уже наприкінці місяця відбулася їх повторна зустріч та передача 60 тисяч гривень за першого «замовника». 14 січня чоловіки знову зустрілися для передачі другої частини хабаря. Тоді, за силової підтримки спецпризначенців роти поліції особливого призначення, було проведено затримання обох фігурантів.


Слідчі ГУНП Житомирщини вилучили 1 500 доларів хабаря. Також провели обшуки в службовому приміщенні РТЦК та СП, за місцями проживання та в автомобілях фігурантів. У результаті вилучили транспортні засоби, майже 100 тисяч гривень, мобільні телефони та чорнові записи.


15 січня обом фігурантам повідомили про підозри в пособництві в одержанні неправомірної вигоди для себе та третіх осіб за вчинення службовою особою в інтересах третіх осіб дій, з використанням наданої їй влади та службового становища, за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України). Їм загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.


Досудове розслідування проводиться під процесуальним керівництвом Житомирської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону. Серед іншого правоохоронці перевіряють дії службових осіб, які мали доступ до електронної системи «Оберіг» та вносили недостовірні відомості щодо військовозобов’язаних.

На Житомирщині правоохоронці викрили військовослужбовців ТЦК у хабарництві

На Житомирщині правоохоронці викрили військовослужбовців ТЦК у хабарництві

На Житомирщині правоохоронці викрили військовослужбовців ТЦК у хабарництві

На Житомирщині правоохоронці викрили військовослужбовців ТЦК у хабарництві


https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/235253-na-zhitomirschin-pravoohoronc-vikrili-vyskovosluzhbovcv-tck-u-habarnictv.html - джерело

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 16:36
З початку року вже понад 4,6 тисячі українців приєднали ...
Вчора 18:43
Пересування у комендантську годину без спецперепусток: ...
Вчора 18:41
Амбулаторна реабілітація: що це таке, які послуги до не ...
Вчора 18:40
Відтепер служба 112 прийматиме звернення про проблеми з ...
Вчора 18:39
Національний проєкт Кібер Брама із запобігання шахрайст ...
Сьогодні 16:50
Уряд спрямував 2,5 млрд грн на придбання генераторів дл ...
Сьогодні 16:48
Уряд спрямував 2,56 млрд грн з резервного фонду на заку ...
Сьогодні 16:46
Прифронтові громади отримають додаткове обладнання мобі ...
Сьогодні 16:44
Сьома організація водокористувачів отримала у власність ...
Сьогодні 16:42
Військові шпиталі вперше отримали гігієнічні набори для ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення