Підприємства АПК Житомирщини активно долучаються до державних програм підтримки бізнесу

29.01 16:39    
Підприємства АПК Житомирщини активно долучаються до державних програм підтримки бізнесу


Агропромисловий комплекс Житомирської області демонструє високу активність у використанні державних інструментів підтримки бізнесу. Фінансові програми, грантові механізми та компенсації стають реальним ресурсом розвитку для аграрних підприємств регіону, сприяючи модернізації виробництва, розширенню потужностей і диверсифікації аграрної діяльності.



Станом на 27.10.2025 уже 152 підприємства галузі залучили 1004,5 млн грн кредитних коштів у межах державної програми «Доступні кредити 5-7-9». Це свідчить про стабільний попит на пільгове фінансування та довіру бізнесу до цього інструменту як ефективного механізму підтримки ліквідності й інвестицій.



Паралельно аграрії активно користуються програмою державної компенсації 25% вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва (ПКМУ № 130). Станом на 01.09.2025 122 аграрні підприємства області отримали 25,5 млн грн державної компенсації за 234 одиниці придбаної техніки та обладнання, що дозволяє оновлювати матеріально-технічну базу та підвищувати ефективність виробничих процесів.



Вагомою складовою розвитку агросектору стають і грантові програми. У поточному році для 5 підприємств області погоджено гранти на будівництво модульних теплиць за програмою «Своя теплиця» на загальну суму фінансування 31,5 млн грн. Станом на 17.10.2025 вже виплачено 21,0 млн грн грантової підтримки, що дає змогу підприємствам переходити до практичної реалізації проєктів.



Ще один стратегічний напрям — розвиток садівництва та ягідництва. У межах програми «Свій сад» у поточному році для 6 підприємств області погоджено грантове фінансування у розмірі 40,2 млн грн на висадку нових насаджень лохини, суниці та малини. Протягом 9 місяців поточного року вже виплачено 25 млн грн. Отримувачами підтримки стали ПП «Україна», ТОВ «Малиновий сад», ПП «Дюк і К», ТОВ «Беррі і К», ТОВ «Ягоди Коростеня», ТОВ «Ягода Зольні».



Залучені ресурси підтверджують, що державні програми підтримки сьогодні є не формальністю, а реальним інструментом розвитку агропромислового комплексу Житомирщини, який працює на зміцнення економіки області та створення довгострокових точок зростання в сільському господарстві.

https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/235799-pdpriyemstva-apk-zhitomirschini-aktivno-doluchayutsya-do-derzhavnih-program-pdtrimki-bznesu.html - джерело

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 16:28
На Вінниччині прикордонники виявили колесо із «запчасти ...
Сьогодні 16:27
На кордоні зі Словаччиною затримали іноземку, яка прода ...
Сьогодні 16:22
На Чернігівщині поліцейські викрили жінку у незаконному ...
Сьогодні 16:22
Спецоперація «Реквієм»: перед судом постануть учасники ...
Сьогодні 16:21
Поліцейські Києва затримали учасників угруповання, які ...
Сьогодні 16:11
Україна та Швеція підписали декларацію про створення Це ...
Сьогодні 16:09
Сергій Марченко: Україна вже отримала 90% коштів за рах ...
Сьогодні 16:07
Майже 27 млрд гривень у 2026 році: як Мінсоцполітики пі ...
Сьогодні 16:05
Держрибагентство долучилося до міжнародного семінару з ...
Сьогодні 16:03
Міноборони про виплати військовослужбовцям при встановл ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення