На Житомирщині затримали «крота» гру рф, який передавав ворогу дані про розташування Сил оборони

10.02 10:47    
Військова контррозвідка Служби безпеки та Національна поліція у взаємодії з Головнокомандувачем Збройних Сил України викрили ще одного агента російської воєнної розвідки (більш відомої як гру) у лавах ЗСУ. Ним виявився завербований ворогом 30-річний мобілізований до однієї з бригад українських військ, що воює на Харківському напрямку.

За матеріалами справи, фігурант «зливав» рашистам місця дислокації свого з’єднання та суміжних підрозділів Сил оборони, по яких рф готувала серію ударів.

Співробітники СБУ викрили та задокументували агента на початковому етапі його розвідактивності, а після цього затримали.

Також Служба безпеки провела заходи для убезпечення локацій українських захисників у прифронтовій зоні та на передовій.

Як встановило розслідування, фігурант потрапив у поле зору гру рф, коли публікував прокремлівські коментарі в Телеграм-каналах.

Після вербування він об’їжджав на службовому транспорті територію області, де позначав на гугл-картах геолокації Сил оборони.

Найбільше ворога цікавили координати запасних командних пунктів, логістичних складів та артилерії ЗСУ. Також рашисти намагалися дізнатися локації вогневих позицій ППО, яка прикриває наземні підрозділи українських військ.

Повертаючись після розвідвилазок до розташування військової частини, агент узагальнював зібрані дані для передачі куратору – співробітнику 316-го розвідувального центру гру рф.

Після одного з таких сеансів зв’язку «кріт» самовільно залишив територію режимного об’єкта, щоб «залягти на дно» в помешканні близької знайомої на Житомирщині.

Під час обшуків у затриманого вилучено смартфон із доказами роботи на ворога. Також у нього виявлено дві бойові гранати та майже 300 г вибухових речовин, які він забрав з собою, тікаючи з військової частини.

Слідчі Служби безпеки повідомили агенту про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

◾ ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
◾ ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю і бойовими припасами).

Зловмиснику загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили спільно із співробітниками СБУ у Житомирській області за процесуального керівництва Житомирської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону.


На Житомирщині затримали «крота» гру рф, який передавав ворогу дані про розташування Сил оборони

На Житомирщині затримали «крота» гру рф, який передавав ворогу дані про розташування Сил оборони

На Житомирщині затримали «крота» гру рф, який передавав ворогу дані про розташування Сил оборони

На Житомирщині затримали «крота» гру рф, який передавав ворогу дані про розташування Сил оборони

На Житомирщині затримали «крота» гру рф, який передавав ворогу дані про розташування Сил оборони


https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/236547-na-zhitomirschin-zatrimali-krota-gru-rf-yakiy-peredavav-vorogu-dan-pro-roztashuvannya-sil-oboroni.html - джерело

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 20:14
Житель Волині, аби виїхати з України, пропонував 2 тися ...
Вчора 20:12
Прикордонники зупинили біля українсько-румунського корд ...
Вчора 20:12
На Одещині прикордонники припинили бізнес на одруженнях ...
Вчора 20:11
У Брюсселі позитивно відзначили участь Держаудитслужби ...
Вчора 20:10
Поліція Київщини повідомила про підозру жінці, яка знущ ...
Вчора 19:11
Холодильне обладнання - стратегічна інвестиція для бізн ...
06 лютого 17:59
Укладання плитки на сходи: переваги та особливості
04 лютого 16:33
Где купить современный самогонный аппарат?
03 лютого 16:11
Основні матеріали для широкоформатного друку: банер, пл ...
03 лютого 16:10
Чому інвестори роблять ставку на готові квартири з ремо ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення