На Житомирщині група чоловіків, серед яких посадовці ДП «Ліси України», організували незаконний збут деревини на понад 1,4 млн грн

18.02 15:35    
Прокурори обласної прокуратури завершили досудове розслідування щодо організованої групи, до складу якої входило троє посадових осіб Богунського лісництва Коростенського надлісництва філії «Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України» та двоє приватних підприємців.

За даними слідства, наприкінці 2024 року один із керівників лісництва організував та очолив злочинну групу задля систематичного отримання незаконного прибутку шляхом укриття від обліку та подальшої протиправної реалізації необлікованої ділової деревини. До протиправної діяльності він залучив двох підлеглих працівників лісництва та двох підприємців.

Організатор особисто визначав об’єми деревини, яку інші учасники угрупування групи укривали від обліку та подальшого оприбуткування лісництвом.

Використовуючи підроблені документи, підприємці забезпечували незаконне перевезення лісопродукції з лісових ділянок та збували ділову деревину за готівку комерційним підприємствам за ринковою вартістю.

Водночас, обліковували її під виглядом постачання паливних дров населенню.

Організатор схеми продовжував координацію незаконної діяльності навіть після звільнення з посади.
Внаслідок протиправних дій державному підприємству завдано збитків на суму понад 1,4 млн грн.

У ході проведення санкціонованих обшуків у підозрюваних вилучено готівкові кошти у різній валюті на загальну суму близько 4,3 млн грн, які передано в управління АРМА.
Наразі п’ятьом особам повідомлено про підозру у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому організованою групою, в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України), а також у складанні та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів (ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 366 КК України).
Санкції статей передбачають покарання у виді позбавлення волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

До суду подано клопотання про обрання усім учасникам схеми запобіжних заходів у виді тримання під вартою.
Досудове розслідування здійснювалося слідчими другого відділу (з дислокацією у м. Житомирі) ТУ ДБР за оперативного супроводу УСБУ в Житомирській області та сприяння та сприяння Департаменту внутрішньої та економічної безпеки ДП «Ліси України».

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

На Житомирщині група чоловіків, серед яких посадовці ДП «Ліси України», організували незаконний збут деревини на понад 1,4 млн грн

На Житомирщині група чоловіків, серед яких посадовці ДП «Ліси України», організували незаконний збут деревини на понад 1,4 млн грн

На Житомирщині група чоловіків, серед яких посадовці ДП «Ліси України», організували незаконний збут деревини на понад 1,4 млн грн


https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/237048-na-zhitomirschin-grupa-cholovkv-sered-yakih-posadovc-dp-lsi-ukrayini-organzuvali-nezakonniy-zbut-derevini-na-ponad-14-mln-grn.html - джерело

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 16:28
На Вінниччині прикордонники виявили колесо із «запчасти ...
Сьогодні 16:27
На кордоні зі Словаччиною затримали іноземку, яка прода ...
Сьогодні 16:22
На Чернігівщині поліцейські викрили жінку у незаконному ...
Сьогодні 16:22
Спецоперація «Реквієм»: перед судом постануть учасники ...
Сьогодні 16:21
Поліцейські Києва затримали учасників угруповання, які ...
Сьогодні 16:11
Україна та Швеція підписали декларацію про створення Це ...
Сьогодні 16:09
Сергій Марченко: Україна вже отримала 90% коштів за рах ...
Сьогодні 16:07
Майже 27 млрд гривень у 2026 році: як Мінсоцполітики пі ...
Сьогодні 16:05
Держрибагентство долучилося до міжнародного семінару з ...
Сьогодні 16:03
Міноборони про виплати військовослужбовцям при встановл ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення