Прокурори в судовому порядку оскаржили бездіяльність органів місцевого самоврядування щодо проведення нормативної грошової оцінки земель 86 населених пунктів

16.03 12:45    
Прокурорами органів обласної прокуратури вжито заходів представницького характеру з метою захисту інтересів держави у сфері земельних правовідносин.
Встановлено, що окремі органи місцевого самоврядування тривалий час не забезпечили проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, що є обов’язковою вимогою законодавства.

Нормативна грошова оцінка земель використовується, зокрема, для визначення розміру земельного податку, втрат лісогосподарського виробництва, а також як інструмент економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Непроведення у встановлені законом строки нормативної грошової оцінки земель та незатвердження відповідної технічної документації органами місцевого самоврядування призводить до неналежного визначення розміру плати за землю та до недоотримання коштів місцевими бюджетами, що порушує інтереси територіальних громад та держави вцілому.

З метою усунення зазначених порушень прокурорами подано позови до суду про визнання протиправною бездіяльності органів місцевого самоврядування та зобов’язання їх вжити заходів щодо виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Наразі у провадженні судів перебуває 5 справ за позовами органів обласної прокуратури до Курненської, Тетерівської, Чижівської сільських рад, Городницької селищної рада та Чуднівської міської ради щодо невиконання вимог законодавства у частині виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель 86 населених пунктів, розташованих на території відповідних територіальних громад.

Прокурорами встановлено, що понад 10 років зазначеними органами місцевого самоврядування не вживалися заходи щодо виготовлення та затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, що призвело до недоотримання коштів місцевими бюджетами.
Водночас упродовж минулого року судами задоволено два позови прокурора з цих питань.

На виконання одного з рішень суду, рішенням Житомирської міської ради №1611 від 18.12.2025 затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель Вересівського старостинського округу – в межах та за межами села Вереси.

Робота органів прокуратури у сфері представництва інтересів держави щодо забезпечення належного використання земельних ресурсів триває.

Прокурори в судовому порядку оскаржили бездіяльність органів місцевого самоврядування щодо проведення нормативної грошової оцінки земель 86 населених пунктів


https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/238829-prokurori-v-sudovomu-poryadku-oskarzhili-bezdyalnst-organv-mscevogo-samovryaduvannya-schodo-provedennya-normativnoyi-groshovoyi-ocnki-zemel-86-naselenih-punktv.html - джерело

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 17:51
На Закарпатті «на гарячому» викрили двох військовослужб ...
Вчора 17:50
Організатора незаконного переправлення чоловіків за кор ...
Вчора 17:50
Прикордонники викрили канал незаконного переправлення о ...
Вчора 17:49
Прикордонники ліквідували три канали переправлення осіб ...
Вчора 17:49
На Харківщині припинено масштабне виробництво контрафак ...
30 квітня 21:58
Купольні посудомийні машини: промисловий стандарт швидк ...
29 квітня 18:28
Wok-локшина: секрет популярності та різноманіття смаків
27 квітня 22:21
Документи для навчання, роботи та бізнесу за кордоном: ...
24 квітня 16:50
Коли душовий бокс кращий за кабіну
23 квітня 19:23
Почему CCTV-формат взрывает iGaming в 2026 году
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення