УНА-УНСО пікетуватиме візит патріарха Кирила в Київ

22.02 17:20    
УНА-УНСО обурена запрошенням до Києва на інавгурацію новообраного президента України Віктора Януковича Патріарха Московського і всієї Русі Кирила та обіцяє організувати пікетування у день його візиту.

З відповідною заявою виступили голова Виконкому УНА-УНСО Руслан Зайченко, член Проводу УНА-УНСО Ігор Мазур і перший заступник голови Української всесвітньої координаційної ради Михайло Ратушний.

”УНА-УНСО заявляє рішучий протест з приводу оголошеного наміру Кирила благословляти інавгурацію Януковича... І якщо Кирил приїде до Києва, ми хочемо свої почуття донести до нього особисто... Ми готуємо пікетування. Ми хочемо, щоб світ побачив, що тут (в Україні) не вотчина Росії, що світло православ’я пішло у Росію саме з Києва”, - сказав Зайченко.

У свою чергу, Ратушний нагадав, що і на інавгурації Леоніда Кучми у 1999 році, і на інавгурації Віктора Ющенка у 2005 році були присутні глави усіх головних українських конфесій. ”Помічники Януковича вже встигли запросити на неї московського патріарха, але досі не надіслали запрошень керівникам власне українських церков! Хіба це не ганьба?” - наголосив він.

При цьому Ратушний зауважив, що треба з’ясувати, чи ідея запросити Кирила виходила від Януковича через його релігійні переконання, чи була ініціцована Кремлем. ”Якщо це ідея Кремля, то це зневага до того ж самого Януковича. Якщо ідея Януковича, то це зневага до виборців”, - констатував Ратушний.

Він зазначив, що всі українські президенти спотикалися на релігійному питанні і те саме простежується в новообраного глави держави. ”Це дуже погана традиція”, - зазначив Ратушний.

Таку його позицію підтримав Мазур, який сказав: ”Подивімося, за скільки ведро цих помилок наповниться і виллється на голову Віктора Януковича... Йому не слід забувати, що більше половини з числа тих, хто прийшов на вибори, проголосували проти нього. Хотілося би, щоб Янукович був хоч і поганим президентом, але президентом всієї країни”.

Нагадаємо, керівник інформаційно-видавничого управління Української православної церкви Київського патріархату єпископ Євстратій (Зоря) вважає некоректним запрошення патріарха Московського і всієї Русі Кирила на інавгурацію новообраного президента Віктора Януковича.

Депутатська група "За Україну!" (НУНС) закликала Януковича "бути українським президентом" і одержати благословення настоятелей українських церков. Вони наголосили, що вступ президента на посаду "не може освячуватися іноземним ієрархом" – патріархом Кирилом.

Московський патріарх Кирило 25 лютого проведе урочистий молебень у Києво-Печерській Лаврі з нагоди вступу Віктора Януковича на посаду президента і благословить лідера Партії регіонів.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: ТСН
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 16:52
Допоміг знайомому уникнути служби: судитимуть військово ...
Сьогодні 16:51
На Рахівщині правоохоронці викрили переправників, які в ...
Сьогодні 16:51
Прикордонники викрили канал незаконного переправлення о ...
Сьогодні 16:50
Прикордонники затримали двох одеситів, які намагались п ...
Сьогодні 16:50
Правоохоронці задокументували факт спроби підкупу війсь ...
04 березня 20:26
Безпека «під ключ»: переваги професійних охоронних сист ...
03 березня 15:46
Сухий корм для собак: як обрати найкращий варіант
03 березня 15:40
Як я ледь не втратив права на 7 років: мій досвід борот ...
26 лютого 15:39
Семена оптом: Преимущества закупки больших партий семян ...
23 лютого 23:04
Стеклянные перегородки для душа: гармония дизайна и удо ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення