На Київщині чекають зараження питної води через масову загибель риби в Дніпрі

21.03 22:56    
Масова загибель риби у Київському водосховищі може викликати проблеми з питною водою.

Про це заявив заступник директора Інститута гідробіології Сергій Афанасьєв.

Через різке скидання води у Київському водосховищі міською ГЕС, риба була придавлена кригою, в результаті загинули тонни риби, в тому числі найцінніших порід.

"Ми повинні пам'ятати про те, що водосховище – джерело водопостачання у Києві. Коли ми придавлюємо тони риби і потім коли піднімаємо рівень води і риба починає розкладатися, ми будемо мати проблеми з якістю вводи та загальною екологічною ситуацією", - пояснив Афанасьєв.

Наразі з-під криги вибрали тільки 15% всієї загиблої риби, вона вже почала розкладатися. Це, на думку екологів, може призвести до зараження води у водосховищі, котра використовується для водопостачання Києва.

Ситуацію на Київському водосховищі називають екологічною катастрофа. Щоб відновити багатство рукотворного моря необхідно п'ять років.

При цьому дії ГЕС були абсолютно не виправдані, зазначають еклоги.

Перед тим, як скидати воду треба було розбити крижаний панцир за допомогою криголама, щоб риба, яка підійшла до берега подихати свіжим повітрям могла розсердитись по всій площині київського водосховища. Але цього робити не стали.

Підстав спускати воду в ГЕС не було, переконують у рибінспекції. Рівень води у водосховище був у нормі, тож приймання таких заходів через весняне водопілля не виправдане.

Директор Інституту водогосподарсько-екологічних проблем обґрунтував необхідність скидання води тим, щоб не допустити змиву радіоактивних залишків які є в 30 кілометровій зоні довкола Чорнобиля.

На ГЕС подейкують, що жителі елітної Конча-Заспи, яка нижче по течії, просто скинулися по десять тисяч доларів, аби їхні пляжі не підтопило.

"Тут очевидна підстраховка... Я думаю, тут не обійшлося без лобі з боку багатих людей", - розповів Андрій Неліпа, президент "Громади рибалок України".

От тільки потреб у підстраховці не було, каже Андрій Неліпа. Поверхня криги на Конча-Заспі навіть не ворухнулась. Хоча рівень води в районі Києва понизили суттєво - до трьох метрів сімдесяти п'яти сантиметрів. Такого рівня у Дніпрі не буває навіть улітку.

Крім того, за штучну катастрофу на Київському морі заплатив кожен українець. Частина з 175 мільйонів гривень, виділених на протиповеневі заходи, пішла і на спуск водосховища.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: tsn.ua
Україна Цікавинка Скандали
13 березня 18:22
На Вінниччині прикордонники зірвали нічний «круїз» до М ...
13 березня 18:21
Підозрюваного у незаконному переправленні осіб затримал ...
13 березня 18:21
На Одещині прикордонники викрили транскордонну злочинну ...
13 березня 18:21
Обшуки та затримання - прикордонники ліквідували схему ...
13 березня 18:20
Прикордонники спільно з Бюро економічної безпеки викрил ...
13 березня 17:34
Проблесковые маячки: разновидности и правила использова ...
11 березня 20:58
Соляной кирпич для сауны и бани: секрет здоровья и крас ...
04 березня 20:26
Безпека «під ключ»: переваги професійних охоронних сист ...
03 березня 15:46
Сухий корм для собак: як обрати найкращий варіант
03 березня 15:40
Як я ледь не втратив права на 7 років: мій досвід борот ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення