Цушко: Макроекономічна стабільність держави знаходиться на особливому контролі Уряду

07.04 23:15    
Як повідомили Інтернет-виданню Рупор Житомира в прес-службі Мінекономіки, міністр економіки України Василь Цушко повідомив, що у березні відбулося уповільнення зростання споживчих цін. Так, у березні 2010 року інфляція становила 0,9%, а за січень-березень – 4,7%.

Довідково:
У січні-березні 2008 та 2009 років зростання споживчих цін становило 9,7% та 5,9% відповідно.
За словами керівника економічного відомства, найбільший вплив на загальний рівень інфляції мало сезонне зростання цін на продукти харчування (на 1,3%) та підвищення цін на тютюнові вироби (5,4%). При цьому, тарифи на житлово-комунальні послуги в цілому не підвищувалися.

За рахунок сезонності на ринку продовольчих товарів найбільше подорожчали яйця (на 8,1%), фрукти (на 7,1%), овочі (на 2,1%) та сири (на 2,4%). Внаслідок стійкої тенденції підвищення цін на нафту в світі також спостерігалося незначне зростання цін на паливно-мастильні матеріали (на 1,1%).

Водночас, у березні поточного року спостерігалося зниження цін на цукор – на 3,9%, м'ясо і м'ясопродукти – на 0,1%.

Василь Цушко підкреслив, що зниження цін на вітчизняному ринку цукру відбулося за рахунок зниження ціни на цукор у світі, а зменшення споживчого попиту на товари м’ясної групи через продовження передвеликоднього посту.

Довідково: У березні ціна на білий цукор на Лондонській біржі знизилася на 27,1% і станом на 26.03.2010 склала 482,6 дол. США за тонну, ціна на цукор-сирець на Нью-Йоркській біржі знизилася за цей же період на 30,3% і склала 375,9 дол. США за тонну.
Також, за словами Міністра економіки, на зниження темпів інфляції вплинуло поступове відновлення зростання заощаджень населення в банківській системі, продовження згортання споживчого кредитування та незначна ревальвація обмінного курсу гривні до долара США.

Довідково: За оперативними даними Національного банку депозити фізичних осіб у березні зросли на 2,3%, у тому числі депозити в іноземній валюті зросли на 2,4%, депозити в національній валюті – на 2,2%. Скорочення обсягів кредитування населення у березні становило 3,6 млрд. грн. («мінус» 1,6% та «мінус» 4,8% з початку року). У розрізі валют меншого скорочення зазнали гривневі кредити (на 0,7%), порівняно із валютними (на 1,9%). Офіційний курс гривні відносно долара США у березні девальвував на 0,81% з 7,99 грн./дол. США на кінець лютого до 7,925 грн./дол. США на кінець березня, а середньозважений курс на міжбанківському ринку – на 0,76% з 7,9788 грн./дол. США до 7,9183 грн./дол. США відповідно.

«Урядом ведеться постійний моніторинг цін на споживчому ринку, розглядаються питання поточної економічної ситуації, її взаємозв’язок із зовнішніми і внутрішніми чинниками, приймаються відповідні рішення щодо мінімізації впливу негативних факторів на конкурентоспроможність економіки та добробут населення», - резюмував Василь Цушко.


RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: Рупор Житомира
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 16:39
Нацполіція долучилась до міжнародної операції Європолу ...
Вчора 16:38
Замовив вбивство тещі: поліцейські Київщини повідомили ...
Вчора 16:37
БЕБ скерувало до суду два обвинувальні акти щодо незако ...
Вчора 16:37
Рідини до електронок, ароматизатори та інший контрафакт ...
Вчора 16:36
Замовив убивство тещі та повірив у її «смерть» – прокур ...
11 березня 20:58
Соляной кирпич для сауны и бани: секрет здоровья и крас ...
04 березня 20:26
Безпека «під ключ»: переваги професійних охоронних сист ...
03 березня 15:46
Сухий корм для собак: як обрати найкращий варіант
03 березня 15:40
Як я ледь не втратив права на 7 років: мій досвід борот ...
26 лютого 15:39
Семена оптом: Преимущества закупки больших партий семян ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення