Табачник вимагає писати підручники з історії "без етноцентризму"

11.04 22:59    
Міністр освіти Дмитро Табачник вважає, що викладання історії має бути побудоване на принципі антропоцентризму.

"Ми повинні відмовитись від етноцентризму. Тобто, етнічного підходу, перебільшення і гіперболізації держави, мілітарних аспектів викладання історії", - зазначив міністр.

"Вчені пропонують побудувати викладання історії на принципі антропоцентризму. Тобто, в центрі людина, а не держава", - сказав Табачник, додавши, що погоджується з таким підходом.

"І навіть переможна війна, будь-яка, 17 століття чи пізніше - це перемога держави, а людям вона несла страждання. Я думаю, що от з такими підходами, з новою концепцією ми обов'язково зможемо і деполітизувати, і зробити підручники об'єктивними, гуманними", - зазначив він.

Коментуючи думку, що Табачник поверне до підручників історії радянську історичну концепцію, міністр сказав: "Ви знаєте, хто верзе дурниці, хай просто сік п'є, йому полегшає".

Нагадаємо, призначення Дмитра Табачника міністром освіти викликало хвилю протестів – чиновника звинувачують в українофобії через низку його висловлювань, зокрема про галичан, які начебто ніколи не належали до Великої України. Студенти багатьох міст оголосили акцію "Табачник, іди геть!".

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: tsn.ua
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 17:07
У Житомирі рада безбар’єрності проінспектувала оновлену ...
Вчора 16:35
Влада Бородянки має відшкодувати 4,4 млн грн за фіктивн ...
Вчора 16:35
Виключили з військового обліку близько 1200 осіб: поліц ...
Вчора 16:34
На Буковині поліція затримала вимагача, який побив чоло ...
Вчора 16:34
Нацполіція забезпечила відшкодування до бюджету понад 8 ...
Вчора 16:06
Мікрохвильова піч: значення та переваги сучасної технік ...
05 серпня 15:14
Розпродаж майна банків: максимальна вигода для вашого б ...
03 серпня 15:45
Твій лікар у Варшаві: клініка для всієї родини
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
25 липня 21:51
Парасолька для міста: що справді впливає на зручність і ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення