Віталій Бунечко: Наші фермери – це не лише бізнесмени, а й справжні патріоти та опора для місцевих громад і ЗСУ
17.06.2025 17:48 Віталій Бунечко: Наші фермери – це не лише бізнесмени, а й справж ...
«Фермерство – це не просто професія, це – покликання, що вимагає повної віддачі
Про проект Контакти Реклама

Україна розраховує на активне залучення бізнесу під час переговорів про вступ до ЄС

13.03 16:28    
Україна зацікавлена у врахуванні інтересів бізнесу і розраховує на його активне залучення до процесу європейської інтеграції, зокрема у межах переговорного процесу про вступ до Європейського Союзу. На цьому наголосила Віце-премʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації (European Business Association, EBA), що відбулась у Києві у вівторок, 12 березня.

В межах зустрічі Віце-премʼєр-міністр розповіла представникам українського бізнесу про прогрес та подальші кроки переговорного процесу про вступ України до ЄС та закликала активно долучатись до нього.

«Я рада відзначити інтенсивний діалог, який ми маємо з Європейською Бізнес Асоціацією. Сьогодні у нас з вами є спільне, єдине розуміння того, що наш пріоритет – це членство в Європейському Союзі. Україна в цьому процесі рухається достатньо динамічно і є фактичним лідером за швидкістю внутрішніх трансформацій. Сьогодні хочу окреслити декілька ключових моментів: де ми є зараз і чого очікувати у найближчому майбутньому. По-перше, ми розпочали процес скринінгу за всіма напрямками майбутнього договору про членство, що передбачає визначення обсягу зобов'язань, які має впровадити Україна, переходячи на європейські стандарти», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

З її слів, у подальшому цей процес стане складнішим: йтиметься про визначення зобов'язань, які Україна бере на себе, і початок формування застережень, включень та перехідних періодів, необхідних для переходу на умови внутрішнього ринку Європейського Союзу.

«Для нас як для Уряду принципово, щоб переговорна позиція формувалась українською економікою, українським бізнесом. Ми зі свого боку забезпечуємо юридичну складову процесу, але першоджерелом позиції даних оцінок має слугувати проактивна позиція і бачення бізнесу. Наша ціль - створити умови для діалогу та обміну між представниками бізнесу та всіма переговорними групами, що покриватимуть глави переговорного процесу», – повідомила Ольга Стефанішина.

Віце-прем’єр-міністр також повідомила про ініціативу України щодо зміни графіку розгляду глав під час скринінгу українського законодавства на відповідність до права ЄС. Так, зокрема, українська сторона звернулась із запитом до Європейської Комісії щодо розгляду у пріоритетному порядку переговорних розділів у сфері аграрної політики, харчової безпеки та транспорту. Також обговорили особливості переходу на стандарти ЄС, пов'язані з реалізацією політики «зеленого курсу».

Окремо під час зустрічі обговорили питання підготовки та очікувань щодо Саміту НАТО у Вашингтоні. Ольга Стефанішина підкреслила, що очікувані від Саміту рішення щодо України слугуватимуть гарантією для залучення додаткових інвестицій.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 22:03
Мінцифри: 7+ млн документів онлайн та послуги в Дії — е ...
Сьогодні 22:03
Мінцифри масштабує мережі xPON та мобільного звʼяз ...
Сьогодні 22:02
Держава повністю покриє навчання дітям захисників і зах ...
Сьогодні 10:01
СБУ затримала агента рф, який намагався підірвати багат ...
Сьогодні 00:42
БЕБ викрило схему заволодіння бюджетними коштами, до як ...
Вчора 16:43
Роумінговий безвіз України з ЄС набуде чинності з 1 січ ...
Вчора 16:41
Держава компенсуватиме повну вартість навчання дітям ос ...
Вчора 16:39
URC 2025: ключові результати людського виміру за коорди ...
Вчора 16:37
Ольга Стефанішина зустрілась з Міністром з питань Європ ...
Вчора 16:35
Відбудова через довіру: молодь у центрі стратегічного д ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення