На Сумщині засуджено депутата забороненої партії, який втік до рф та закликає захоплювати українські території

03.09 18:14    
За публічного обвинувачення прокурорів Сумської обласної прокуратури 59-річного чоловіка визнано винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 2 ст. 110 КК України).

Вироком суду 3 вересня 2025 року його заочно засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурор довів у суді, що обвинувачений у 2020 році був обраний депутатом від на даний час забороненої політичної партії «Опозиційна платформа – «За життя» до Шосткинської міської ради.

З початку війни у 2022 році він незаконно виїхав до росії, де на даний час і проживає. Перебуваючи на території ворога, обранець розпочав активну антиукраїнську діяльність, поширюючи в заборонених соцмережах проросійські наративи.

Зокрема, він підписав звернення до президента росії, в якому закликає захопити та зачистити територію Харківщини, щоб відсунути фронт та захистити бєлгородську область від обстрілів.

Згідно з висновками лінгвістичної експертизи, контент, створений та поширений втікачем, містить заклики до порушення територіальної цілісності нашої держави.

Оскільки обранець переховується від слідства, його оголошено в розшук.

Спеціальне досудове розслідування здійснювалось слідчими Управління Служби безпеки України в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 16:30
Псевдоворожки ошукали громадян на сотні тисяч гривень, ...
Вчора 16:30
Слідчі поліції викрили посадовця медзакладу, який допом ...
Вчора 16:29
Вигадана інвалідність із «легальним» пенсійним забезпеч ...
Вчора 16:29
На Харківщині поліцейські знешкодили ще один канал неза ...
Вчора 16:29
13 000 доларів за проходження служби у тиловому підрозд ...
Вчора 16:06
Андрій Сибіга провів телефонні переговори з Віце-прем’є ...
Вчора 16:04
Уряд удосконалив механізми залучення добровольчих форму ...
Вчора 16:02
Бюджетна підтримка та відновлення: Міністр фінансів Укр ...
Вчора 16:00
Як розвивати конкурентні компетентності студентів: нови ...
Вчора 15:58
В Україні зʼявиться програма розвитку волонтерства ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення