За катування ув’язненого на Полтавщині судитимуть шістьох працівників установи виконання покарань

12.09 17:59    
Прокурори Полтавської обласної прокуратури передали до суду обвинувальний акт стосовно шести працівників ДУ «Полтавська установа виконання покарань (№ 23)». Серед обвинувачених - начальник одного з відділів, черговий помічник начальника установи, троє старших по корпусу та молодший інспектор.

За даними слідства, вранці 15 квітня 2025 року ув’язнений поскаржився працівникам установи на погане самопочуття та попросив про медичну допомогу. Не отримавши належного реагування з боку співробітників, він вдарив кулаком у стіну камери і травмував руку.

З метою покарання ув’язненого “за порушення режиму” та начебто постійні скарги на умови тримання начальник відділу установи наказав підлеглим провчити його.

Працівники установи прив’язали потерпілого за руки й ноги тканиною до ліжка. Через кілька годин, коли потерпілий самостійно вивільнився, до нього застосували спеціальний засіб – кайданки.

У подальшому після відвідування лікаря, на якому наполіг в’язень, його знову прив’язали, залишивши обмеженим у русі до обіду наступного дня.

У залежності від ролі чоловікам інкримінують організацію катування та катування, вчинене представниками держави за попередньою змовою групою осіб та без попередньої змови між собою (ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 28, ч. 3 ст. 127 КК України). Начальник відділу та черговий помічник начальника Полтавської установи виконання покарань звільнені з роботи, інші обвинувачені відсторонені від посад.

Наразі потерпілий перебуває в іншій виправній колонії.

За процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі ТУ ДБР у м. Полтаві.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:29
На Закарпатті викрили спробу переправлення через держав ...
Сьогодні 18:28
Відбувся ІІ Міжнародний форум «Роль жінок задля досягне ...
Сьогодні 18:27
Поліцейські передали в управління АРМА арештоване майно ...
Сьогодні 18:27
У Хмельницькому батько загиблого на війні поліцейського ...
Сьогодні 18:26
Викрито злочинну групу, яка заволоділа 15,5 млн грн, пр ...
Вчора 17:35
Что говорит выбор алкогольных напитков о характере чело ...
26 листопада 22:11
Бездротові навушники: ключові переваги та особливості
24 листопада 18:22
Найкращі тональні засоби з SPF – Топ-5 фаворитів осені ...
04 листопада 18:08
LED-стрічка: універсальне рішення для сучасного освітле ...
04 листопада 00:25
Кавові машини La Cimbali: легендарна техніка для кав’яр ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення