Денис Шмигаль і Владислав Косіняк-Камиш домовилися про нові спільні проекти в оборонній сфері

18.09 20:54    
Міністр оборони України Денис Шмигаль провів зустріч у Києві з Віце-прем’єр-міністром, Міністром національної оборони Польщі Владиславом Косіняк-Камишем.

«Україна має унікальний бойовий досвід, навчених військових та сучасні технології, які змінюють хід війни. Ми готові ділитися нашим досвідом, зокрема з польськими партнерами. Сьогодні з Віце-прем’єр-міністром, Міністром національної оборони Польщі Владиславом Косіняк-Камишем домовилися про низку важливих кроків», – заявив Денис Шмигаль.

Зокрема, Україна та Польща будуть посилювати співпрацю між ОПК та у сфері повітряної оборони. Сторони готові розвивати спільні проекти у напрямку повітряних, морських та наземних дронів, роботизованих систем. Водночас Україна готова ділитися досвідом і навчати польських військових та інженерів, як імплементувати системи захисту в різних сферах, особливо в повітряному просторі.

«Створюємо Спільну оперативну групу з безпілотних авіаційних систем. Ще один пріоритет — балістичні ракети та штучний інтелект», – зазначив очільник Міноборони України.

Крім того, Польща готова реалізовувати спільні проекти з Україною за програмою SAFE, в межах якої вона отримала 43,7 млрд євро. За словами Дениса Шмигаля, цей механізм повинен стати одним із ключових для спільних оборонних програм.

Країни також активізують роботу в межах коаліції спроможностей Рамштайну, щоб забезпечити як нагальні потреби ЗСУ, так і їхню довгострокову модернізацію.

«Ми всі розуміємо: росія залишається найбільшою загрозою не лише для України, але й для усієї Європи. Саме тому так важливо діяти спільно, рішуче реагувати на загрози», – підкреслив Міністр оборони України.

Він подякував Владиславу Косіняк-Камишу за візит до Києва.

«Дякуємо польському народу і Уряду за послідовну підтримку та допомогу. Українські воїни відчувають цю підтримку на полі бою, і вона рятує життя щодня», – резюмував Денис Шмигаль.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 18:40
У ДСНС відбулася зустріч з представниками Посольства СШ ...
Вчора 18:40
Натренованому каякеру завадили переплисти Дністер прико ...
Вчора 18:39
Прикордонники – серед чемпіонів світу з рукопашного бою
Вчора 18:39
Шпажистка-прикордонниця Анна Максименко – бронзова приз ...
Вчора 18:38
На Волині прикордонники за допомогою дрона з тепловізор ...
Вчора 18:26
Уряд розширює відкритість даних про діяльність державни ...
Вчора 18:24
Як підвищити кіберстійкість усієї країни: нові гайди на ...
Вчора 18:22
Мінфін: За час повномасштабної війни малий бізнес отрим ...
Вчора 18:20
Мінцифри: Як стати цифровим лідером та долучитися до вп ...
Вчора 18:18
Уряд розширив державну програму компенсації розмінуванн ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення