Тернопільські поліцейські ліквідували підпільний тютюновий цех та вилучили сировини на 20 млн грн

24.09 23:52    
Ділки налагодили вирощування та ферментацію тютюну (сировини). Надалі збували значні обсяги підакцизної продукції до Кривого Рогу, Миколаєва та Запоріжжя. Завдяки проведеним заходам поліцейські завадили потраплянню на ринок майже одного мільйона пачок цигарок — саме стільки можна було б виготовити з 18 тонн вилученого тютюну.

Підпільний бізнес організували мешканці Хмельницької та Тернопільської областей. Вони займалися вирощуванням та збутом тютюну-сировини. Для цього навіть звели дві теплиці в селі на території Чортківського району. Там, за допомогою спеціального обладнання, сировину сушили, подрібнювали, ферментували та готували до продажу. Також займалися скупкою листя тютюну. 

Готову продукцію, за оперативними даними, продавали підпільним виробникам цигарок. Здебільшого сировину оптовими партіями відправляли до Кривого Рогу, Миколаєва та Запоріжжя.

22 вересня оперативники управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області, слідчі слідчого управління обласної поліції спільно з СБУ за силової підтримки спецпризначенців КОРД провели 22 обушки на території Тернопільської, Хмельницької та Дніпропетровської областей. Зокрема у підпільному цеху, за місцем проживання ділків, зберігання та точках продажу. Вилучили: 18 тонн тютюну (сировини та готового до збуту), три промислові верстати, блокноти із чорновими записами, таблиці із ціновими пропозиціями тощо. 

Завдяки проведеним заходам поліцейські завадили потраплянню на ринок майже одного мільйона пачок цигарок. Саме стільки можна було б виготовити з вилученого тютюну та отримати близько 45 млн гривень тіньового прибутку. 

За цим фактом слідчі поліції повідомили про підозру п’ятьом учасникам угруповання. Залежно від участі та ролі у злочинній діяльності їхні дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 28, ч. 1 та 2 ст. 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) та ч. 1 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. 

Продовжуються заходи з встановлення каналів збуту сировини, а також усіх причетних до нелегального бізнесу осіб.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Тернопільська обласна прокуратура.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:40
У ДСНС відбулася зустріч з представниками Посольства СШ ...
Сьогодні 18:40
Натренованому каякеру завадили переплисти Дністер прико ...
Сьогодні 18:39
Прикордонники – серед чемпіонів світу з рукопашного бою
Сьогодні 18:39
Шпажистка-прикордонниця Анна Максименко – бронзова приз ...
Сьогодні 18:38
На Волині прикордонники за допомогою дрона з тепловізор ...
Сьогодні 18:26
Уряд розширює відкритість даних про діяльність державни ...
Сьогодні 18:24
Як підвищити кіберстійкість усієї країни: нові гайди на ...
Сьогодні 18:22
Мінфін: За час повномасштабної війни малий бізнес отрим ...
Сьогодні 18:20
Мінцифри: Як стати цифровим лідером та долучитися до вп ...
Сьогодні 18:18
Уряд розширив державну програму компенсації розмінуванн ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення