Прокуратура забезпечила повернення пам’ятки архітектури національного значення у власність держави

11.10 18:36    
Після перегляду справи в апеляційній інстанції набрало законної сили рішення Господарського суду Черкаської області, яким задоволено позов Смілянської окружної прокуратури про повернення у власність держави пам’ятки архітектури національного значення — Михайлівської церкви у місті Городище.

Прокурори в суді довели, що у травні 2018 року право приватної власності на Михайлівську церкву було зареєстровано за однією з релігійних організацій з порушенням закону, адже споруда є державною власністю і відноситься до пам’яток культурної спадщини національного значення.

Михайлівська церква — це справжня архітектурна перлина Черкащини. Її збудували ще в 1844 році у стилі неоготики за проєктом італійського архітектора Джорджо Торічеллі.

Через свою форму вона схожа на костьол — із високими шпилями, стрільчастими вікнами та незвичною для православних храмів архітектурою.

На стелі храму зберігся унікальний настінний розпис XIX століття — «Страшний суд», площа якого перевищує 100 квадратних метрів. Це один із найцікавіших і найцінніших зразків сакрального живопису Черкащини того часу.

Михайлівська церква є важливою частиною історико-культурної спадщини України.

Наразі Міністерство культури та інформаційної політики України здійснює заходи для визначення установи, яка буде балансоутримувачем Михайлівської церкви. Це потрібно для забезпечення належного догляду, охорони та збереження пам’ятки архітектури.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 16:30
Псевдоворожки ошукали громадян на сотні тисяч гривень, ...
Вчора 16:30
Слідчі поліції викрили посадовця медзакладу, який допом ...
Вчора 16:29
Вигадана інвалідність із «легальним» пенсійним забезпеч ...
Вчора 16:29
На Харківщині поліцейські знешкодили ще один канал неза ...
Вчора 16:29
13 000 доларів за проходження служби у тиловому підрозд ...
Вчора 16:06
Андрій Сибіга провів телефонні переговори з Віце-прем’є ...
Вчора 16:04
Уряд удосконалив механізми залучення добровольчих форму ...
Вчора 16:02
Бюджетна підтримка та відновлення: Міністр фінансів Укр ...
Вчора 16:00
Як розвивати конкурентні компетентності студентів: нови ...
Вчора 15:58
В Україні зʼявиться програма розвитку волонтерства ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення