На Хмельниччині кіберполіція викрила чотирьох місцевих мешканців, які створили масштабну криптовалютну шахрайську схему

15.10 22:45    
Кіберполіцейські Хмельниччини спільно зі слідчими ГУНП у Хмельницькій області та кіберфахівцями УСБУ за процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури викрили групу осіб, які заволоділи цифровими активами громадян України, країн Європи та Близького Сходу.

Зловмисники створювали власну криптовалюту та заманювали інвесторів через тематичні спільноти у месенджері Telegram, в яких демонстрували розкішний спосіб життя та «прибуткові трейдингові угоди», чим вводили людей в оману та схиляли до інвестицій.

Після залучення громадян до вкладення коштів у їхню криптовалюту, шахраї блокували покупцям доступ до керування придбаними активами і не давали їм можливості вивести куплену цифрову валюту з криптогаманця, щоб розпорядитися нею на власний розсуд. Натомість зловмисники через спеціалізовані анонімні сервіси відмивали ліквідність цифрових активів та переводили їх в готівку.

В ході документування протиправної діяльності правоохоронці встановили 5 громадян України, які стали потерпілими від дій криптошахраїв.



Поліцейські провели низку обшуків у Хмельницькому та Києві, за результатами яких вилучено мобільну й комп’ютерну техніку, носії для збереження криптовалюти в автономному режимі, чорнові записи, що підтверджують протиправну діяльність, а також елітні автомобілі.

Організатору та трьом учасникам групи повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) та ч. 3 ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в автоматизованих системах) Кримінального кодексу України. Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років. Досудове розслідування триває.


RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
08 липня 17:58
Замасковані під меблями: на Одещині прикордонники вияви ...
08 липня 17:58
На Закарпатті затримали організаторів незаконного переп ...
08 липня 17:57
Одесит зібрав «міжобласну збірну» для прориву кордону н ...
08 липня 17:57
Організатора незаконного переправлення осіб через кордо ...
08 липня 17:56
На Сумщині правоохоронці викрили протиправну схему неза ...
06 липня 17:24
Вибір меблів для маленької квартири: як візуально розши ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення