Прокуратура Київщини повернула державі 59 гідроспоруд, які незаконно перебували у приватній власності понад 30 років

21.10 16:28    
Органи прокуратури Київської області забезпечили повернення у державну власність 59 гідротехнічних споруд рибницьких ставків загальною площею понад 25 тисяч квадратних метрів, розташованих на річці Бобриця у Бучанському та Фастівському районах.

Йдеться про майно вартістю мільйони гривень, що незаконно вибуло з державної власності ще під час приватизаційних процесів 1990-х років.

Наприкінці 1990-х під час приватизації одного з державних рибогосподарських підприємств до статутного капіталу новоствореного товариства незаконно включили 30 ставків, зокрема водойми в селах Забір’я та Бобриця.

Ці об’єкти з 1960–1970-х років перебували у державній власності та використовувалися для риборозведення.

Після втручання прокуратури у 2013 році господарський суд визнав приватизацію незаконною і зобов’язав повернути ставки з гідроспорудами Фонду державного майна України.

У 2018 році приватний нотаріус повторно зареєстрував право власності на ці об’єкти за правонаступником товариства.

До складу майнових комплексів безпідставно включили дамби, греблі, водовпускні та водовипускні споруди, тобто гідротехнічні об’єкти, які за законом не можуть бути приватною власністю.

Прокурори Київщини подали нові позови, щоб зупинити незаконне переоформлення державного майна.

Суди всіх інстанцій, включно з Верховним Судом, підтримали позицію прокуратури: гідроспоруди є невід’ємною частиною водних об’єктів і можуть належати виключно державі.

Завдяки наполегливій позиції прокурорів суди скасували незаконну реєстрацію, а 59 гідроспоруд рибницьких ставків повернуто у власність держави.

Наразі Фонд державного майна України проводить їх облік і визначає орган, який опікуватиметься подальшим утриманням та використанням цих об’єктів.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
08 липня 17:58
Замасковані під меблями: на Одещині прикордонники вияви ...
08 липня 17:58
На Закарпатті затримали організаторів незаконного переп ...
08 липня 17:57
Одесит зібрав «міжобласну збірну» для прориву кордону н ...
08 липня 17:57
Організатора незаконного переправлення осіб через кордо ...
08 липня 17:56
На Сумщині правоохоронці викрили протиправну схему неза ...
06 липня 17:24
Вибір меблів для маленької квартири: як візуально розши ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення