За матеріалами СБУ по 15 років тюрми отримали дезертир та його спільник, які на замовлення рф займалися підпалами об’єктів Укрзалізниці

06.11 00:16    
За доказовою базою Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримали ще двоє агентів фсб, які вчиняли підпали на Черкащині.

Обох зловмисників затримали у серпні 2024 року «на гарячому», коли вони намагалися знищити релейну шафу сигнальної установки Укрзалізниці.

За даними слідства, замовлення рф виконував 25-річний контрактник однієї з військових частин Черкаської області, який самовільно залишив свій підрозділ та переховувався на території регіону.

У цей час він активно шукав «легкі заробітки» у Телеграм-каналах, де і потрапив у поле зору фсб.

В обмін на обіцянки «швидкого заробітку», дезертир погодився працювати на російську спецслужбу. Після агентурного інструктажу він розпочав підготовку до вчинення диверсій на магістральних лініях залізничного сполучення центрального регіону.

На цьому етапі він залучив до підривної діяльності свого знайомого –місцевого безробітного.

Разом вони проводили дорозвідку біля релейних шаф, фотографували їх, «погоджували» з куратором, а потім підпалювали за допомогою легкозаймистої суміші.

Для «звіту» перед російською спецслужбою агенти знімали загоряння на телефонні камери та відправляли відео фсб.

Під час обшуків у зловмисників вилучено засоби підпалу та смартфони із доказами роботи на рф.

За матеріалами слідчих Служби безпеки суд визнав обох агентів винними за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України (диверсія, вчинена за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану).

Розслідування проводили співробітники СБУ в Черкаській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 00:29
Прикордонники викрили злочинне угруповання, учасники як ...
Сьогодні 00:28
Прикордонники з дрона відстежили рух порушників і затри ...
Сьогодні 00:28
На Одещині прикордонники припинили спробу незаконного п ...
Сьогодні 00:27
Український досвід у протидії незаконному використанню ...
Сьогодні 00:26
Поліція вилучила «шахед», який киянин перевозив на даху ...
04 листопада 18:08
LED-стрічка: універсальне рішення для сучасного освітле ...
04 листопада 00:25
Кавові машини La Cimbali: легендарна техніка для кав’яр ...
04 листопада 00:24
Що таке колоноскопія і як до неї підготуватися?
31 жовтня 22:35
Бурение скважины под ключ: особенности и преимущества
30 жовтня 22:18
Як підібрати якісний гідравлічний циліндр?
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення