За матеріалами СБУ та Нацполіції вперше в Україні довічний вирок отримав рашист, який розстріляв полоненого воїна ЗСУ

06.11 21:52    
За доказовою базою Служби безпеки та Національної поліції довічний термін ув’язнення отримав військовий рф, який розстріляв українського військовополоненого на Запорізькому напрямку.

Це перший вирок в історії України, коли окупант отримав такий строк саме за розстріл воїна Сил оборони.

Як встановило розслідування, засуджений – 27-річний громадянин рф Дмитро Курашов. Раніше він відбував покарання в російській тюрмі за крадіжки, а в листопаді 2023 року підписав контракт з міноборони рф в обмін на амністію.

У лавах ворожої армії його призначили стрільцем штурмового загону «Шторм-V» 127-ї мотострілецької дивізії Східного військового округу рф.

За матеріалами справи, 6 січня 2024 року Курашов разом з іншими окупантами атакував українських оборонців у районі селища Приютне.

Під час штурму рашист розстріляв впритул воїна ЗСУ, який у ході боєзіткнення здався в полон, коли витратив на відбиття ворожого наступу весь боєкомплект.

Встановлено, що Курашов здійснив по українцю прицільні постріли з автомата Калашникова.

Унаслідок отриманих поранень військовий ЗСУ загинув на місці.

У цей же день воїни Сил оборони вибили окупантів із зайнятих позицій, взяли у полон Курашова та чотирьох його товаришів по службі як єдиних уцілілих.

На підставі доказів, зібраних військовою контррозвідкою та слідчими Служби безпеки, суд визнав рашиста винним за ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (воєнні злочини).

Розслідування проводили за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 23:14
На Дніпропетровщині надзвичайники врятували лебедя, яки ...
Вчора 23:13
На Львівщині гірські рятувальники врятували туриста в г ...
Вчора 23:12
На Буковині водій позашляховика травмував прикордонника ...
Вчора 23:11
У пасажирському потягу до Польщі прикордонний собака ви ...
Вчора 23:10
На Одещині порушники, тікаючи від прикордонників, «зуст ...
09 січня 16:16
монтаж відеоспостереження
06 січня 18:30
Чим самокрутки привабливіші звичайних цигарок?
05 січня 17:49
Нові колісні екскаватори: майбутнє будівельної галузі з ...
02 січня 23:31
Футбол в Україні та причини його популярності
29 грудня 17:51
Як товщина металу впливає на точність лазерної різки
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення