COP30: Україна підкреслює пріоритети енергетичної стійкості та зеленої відбудови під час війни

18.11 21:14    
На кліматичній конференції ООН СОР30 у Бразилії в українському павільйоні відбулася високорівнева сесія Energising Ukraine’s Future: Security and Green Recovery, яку організувало Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України спільно з Європейською Комісією.

На цій зустрічі українські посадовці разом із представниками Координаційної групи G7+ з підтримки енергетики України та Європейської Комісії підтвердили спільну відданість зміцненню енергетичної безпеки України та прискоренню зеленої трансформації. Також учасники обговорили безпрецедентні виклики, з якими стикається українська енергосистема через посилені російські атаки на критичну інфраструктуру.

«Енергетична безпека та кліматична стійкість є нерозривно пов’язаними. Війна лише загострила кліматичні виклики України, і забезпечення країни необхідними інструментами та підтримкою є ключовим для зміцнення відновлення та досягнення довгострокової сталості. Україна щодня змушена ремонтувати й відбудовувати, але водночас продовжує амбітно планувати своє майбутнє — поєднуючи довгостроковий перехід із підтриманням енергетичної безпеки. Цей баланс можливий лише за умови потужної міжнародної співпраці», - зазначив заступник Міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Павло Карташов про довгострокове бачення кліматичної політики України.

Попри тиск війни, Україна демонструє відчутний прогрес у сфері енергетики й клімату. Оперативне відновлення інфраструктури, розширення розподіленої генерації та інтеграція нових вітрових, сонячних і накопичувальних потужностей посилили стійкість системи напередодні зими. Приватні інвестиції також повертаються: зокрема, фінансування у 450 млн євро дозволяє розширити Тилігульську вітроелектростанції до приблизно 500 МВт у 2026 році.

ЄС зі свого боку надає постійну підтримку Україні, разом з ЄБРР та іншими партнерами запускають нові інструменти для зниження ризиків проектів у сфері відновлюваної енергетики і розблокування великомасштабного зеленого фінансування.

«Я надзвичайно вражений тим, як Україна, перебуваючи в умовах повномасштабної війни, водночас робить кроки, що також сприяють боротьбі зі зміною клімату. Коли ви децентралізуєте свою енергосистему і збільшуєте частку відновлюваних джерел, ці кроки посилюють стійкість — і є інвестицією в майбутнє України. Після війни, коли Україна стане членом ЄС, вона також буде частиною кліматичного розв’язання. Я щиро високо оцінюю роботу, яку робить Україна», - Єврокомісар з питань енергетики Дан Йоргенсен висловив підтримку зусиллям України щодо забезпечення енергетичної стійкості та кліматичних дій.

Під час заходу українські посадовці наголосили, що енергетична безпека та зелена відбудова є нерозривними поняттями: зміцнення мереж, розвиток дахових СЕС і вітрових проектів громад, впровадження систем зберігання енергії та сучасних ВДЕ — критично важливі не лише для досягнення кліматичних цілей, а й для виживання, стабільності та енергетичного суверенітету в умовах війни. Це те, що дає змогу буквально зберегти світло в оселях українців у наступні зими

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 23:14
На Дніпропетровщині надзвичайники врятували лебедя, яки ...
Вчора 23:13
На Львівщині гірські рятувальники врятували туриста в г ...
Вчора 23:12
На Буковині водій позашляховика травмував прикордонника ...
Вчора 23:11
У пасажирському потягу до Польщі прикордонний собака ви ...
Вчора 23:10
На Одещині порушники, тікаючи від прикордонників, «зуст ...
09 січня 16:16
монтаж відеоспостереження
06 січня 18:30
Чим самокрутки привабливіші звичайних цигарок?
05 січня 17:49
Нові колісні екскаватори: майбутнє будівельної галузі з ...
02 січня 23:31
Футбол в Україні та причини його популярності
29 грудня 17:51
Як товщина металу впливає на точність лазерної різки
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення