Мінрозвитку підтримало запуск першого пілотного проекту в межах Платформи дій для зеленого відновлення України

15.12 18:16    
Відбулося Третє засідання Координаційної групи Платформи дій для зеленого відновлення України під керівництвом Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP), на якому було представлено проектну ініціативу «Підтримка розвитку зелених інвестицій та фінансування». Ключовим підсумком засідання стало погодження початку реалізації проекту та визначення його фінансування.

Мінрозвитку представила заступник Міністра Марина Денисюк, також до засідання долучався заступник Міністра економіки Андрій Телюпа. Міжнародну спільноту представляли МЗС Фінляндії, Федеральне міністерство охорони довкілля Німеччини, а також партнери з UNEP, UNECE і OECD.

Проект «Підтримка розвитку зелених інвестицій та фінансування» передбачає створення повного циклу підготовки проекту. Йдеться про відбір 2-3 муніципальних об'єктів у секторах водовідведення, управління відходами та енергетики для повного аналізу інвестиційного циклу та оцінки за зеленими критеріями.

Згодом будуть розроблені моделі сталого фінансування, проведено аналіз тарифної політики та усунення бар'єрів для інвестицій. Зрештою, проект має на меті залучення додаткових ресурсів та експертизи міжнародних фінансових інституцій, а також — посилення інституційної спроможності Мінрозвитку і підтримку громад.

«Ми вітаємо експертизу UNEP. Для нас важливо, щоб Платформа стала механізмом, що забезпечить реалізацію реальних проектів із зеленого відновлення в українських громадах. Пілотні проекти мають бути не теоретичними моделями, а конкретними ініціативами з чіткою фінансовою моделлю. Усі вони повинні бути внесені в систему DREAM та відповідати реформі управління публічними інвестиціями (PIM). Це єдина гарантія прозорості та координації донорів», — підкреслила Марина Денисюк.

Також Марина Денисюк акцентувала на важливості підтримки інституційної спроможності. За пропозицією Мінрозвитку, ресурси проекту будуть спрямовані не на загальні тренінги, а на створення виділених експертних груп. Це дозволить фахівцям супроводжувати впровадження проектів зсередини, особливо в частині екологічних та кліматичних вимог.

Запуску проекту передував національний воркшоп «Зелені критерії для системи управління публічними інвестиціями в Україні», до якого також долучалася заступник Міністра Марина Денисюк. Захід об’єднав представників Уряду, команди DREAM, UNEP, UNECE, GIZ та громадськості. Учасники узгодили підходи до інтеграції зелених критеріїв у екосистему DREAM, що дозволить оцінювати кліматичну стійкість та інклюзивність проектів ще на етапі їх планування.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
08 липня 17:58
Замасковані під меблями: на Одещині прикордонники вияви ...
08 липня 17:58
На Закарпатті затримали організаторів незаконного переп ...
08 липня 17:57
Одесит зібрав «міжобласну збірну» для прориву кордону н ...
08 липня 17:57
Організатора незаконного переправлення осіб через кордо ...
08 липня 17:56
На Сумщині правоохоронці викрили протиправну схему неза ...
06 липня 17:24
Вибір меблів для маленької квартири: як візуально розши ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення