До суду направлено справу підозрюваного у спробі підпалу Українського інституту національної пам’яті

16.01 18:39    
За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури завершено досудове розслідування та до суду скеровано обвинувальний акт стосовно 20-річного жителя Вінниці за обвинуваченням у державній зраді та умисному знищенні майна шляхом підпалу (ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 194 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що хлопця восени 2025 року завербував через “Telegram” співробітник 5-ї служби фсб рф, коли той відгукнувся на одне з оголошень про роботу за грошову винагороду.


Читайте також: На Житомирщині судитимуть чотирьох шахраїв, викритих СБУ на мільйонних оборудках із комунальною землею - https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/234807-na-zhitomirschin-suditimut-chotiroh-shahrayiv-vikritih-sbu-na-mlyonnih-oborudkah-z-komunalnoyu-zemleyu.html
Від куратора юнак отримав завдання здійснити низку підпалів у різних регіонах України.

20 жовтня він підпалив автомобіль у Вінниці, відправив відео замовнику та отримав гроші.

Вже наступного дня хлопець отримав нове завдання у Києві. Він готувався підпалити будівлю Українського інституту національної пам’яті – урядову установу, яка реалізує державну політику у сфері національної пам’яті українського народу.

Зловмисник встиг заховати у дворі інституту 5 літрів бензину, але був викритий та затриманий правоохоронцями з Вінниччини.

Наразі обвинувачений перебуває під вартою.

За інкриміновані злочини передбачено до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ у Вінницькій області за оперативного супроводу підрозділів СБУ та ГУНП у Вінницькій області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
16 січня 18:57
Оперативники Мукачівського загону ліквідували дві схеми ...
16 січня 18:56
У Львові затримали організоване угруповання наркодилері ...
16 січня 18:56
На кордоні зі Словаччиною викрили двох киян, які вдавал ...
16 січня 18:55
Біля кордону з Румунією врятували порушника, який прова ...
16 січня 18:54
Голова Держаудитслужби обговорила з аудиторами та керів ...
16 січня 18:11
Как открыть счет в иностранном банке
16 січня 18:07
Успешный бизнес на Amazon: советы для начинающих
14 січня 23:26
Сучасний таунхаус: особливості та переваги
09 січня 16:16
монтаж відеоспостереження
06 січня 18:30
Чим самокрутки привабливіші звичайних цигарок?
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення