Слідчі поліції викрили посадовця медзакладу, який допомагав ухилятися від мобілізації за 25 тисяч доларів

03.03 16:30    
Фігурант був учасником злочинної групи, яка з травня 2024 року організувала механізм виготовлення підроблених медичних документів. Вони ставали підставою для проходження військово-лікарських комісій та виключення з військового обліку або незаконного виїзду за кордон. Послугами цієї схеми скористалися понад 50 осіб.


Схема передбачала виготовлення фіктивних виписок з історій хвороб, епікризів, направлень на ВЛК. На їх підставі до офіційних матеріалів вносилися неправдиві відомості про стан здоров’я військовозобов'язаних. Надалі вони отримували довідки про непридатність до служби з виключенням з військового обліку.


Для координації дій учасники використовували закриту групу у месенджері та діяли під вигаданими іменами.


Фігурант, використовуючи службове становище, забезпечував організацію оформлення медичних документів, проходження обстежень та військово-лікарських комісій, що фактично дозволяло легалізувати фіктивні підстави для звільнення від служби. Вартість таких “послуг” становила від 10 до 25 тисяч доларів залежно від терміновості оформлення.  


Раніше поліцейські вже викрили двох учасників цієї схеми – організаторів незаконного оформлення документів. У вересні та жовтні 2025 року їм було повідомлено про підозру за перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період (ч.1 ст.114-1 КК України) та сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України з корисливих мотивів (ч.3 ст.332 КК України), санкції яких передбачають до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.


У ході подальшого розслідування встановлено причетність посадовця військово-медичного закладу, який був одним із ключових виконавців схеми.


На підставі зібраних доказів слідчі Головного слідчого управління Нацполіції повідомили йому про підозру за перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч.1 ст.114-1 КК України), організацію підроблення документів з метою використання їх іншими особами (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 358 КК України) та пособництво в ухиленні військовослужбовців від несення служби за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 409 КК України).


Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.  


Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора. Оперативний супровід – Державна прикордонна служба України.


Досудове розслідування триває.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 16:30
Псевдоворожки ошукали громадян на сотні тисяч гривень, ...
Сьогодні 16:30
Слідчі поліції викрили посадовця медзакладу, який допом ...
Сьогодні 16:29
Вигадана інвалідність із «легальним» пенсійним забезпеч ...
Сьогодні 16:29
На Харківщині поліцейські знешкодили ще один канал неза ...
Сьогодні 16:29
13 000 доларів за проходження служби у тиловому підрозд ...
Сьогодні 16:06
Андрій Сибіга провів телефонні переговори з Віце-прем’є ...
Сьогодні 16:04
Уряд удосконалив механізми залучення добровольчих форму ...
Сьогодні 16:02
Бюджетна підтримка та відновлення: Міністр фінансів Укр ...
Сьогодні 16:00
Як розвивати конкурентні компетентності студентів: нови ...
Сьогодні 15:58
В Україні зʼявиться програма розвитку волонтерства ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення