Денис Улютін відвідав з робочим візитом Херсонщину та Миколаївщину
01.05 15:51
29 квітня Міністр соціальної політики, сім’ї та єдності України Денис Улютін працював у Херсонській та Миколаївській областях, де відвідав соціальні, медичні та реабілітаційні заклади, які працюють у складних безпекових умовах та забезпечують підтримку дітей, сімей та внутрішньо переміщених осіб.
«Відстань від фронту дуже чітко показує, де соціальна система «не встигає». У таких умовах підтримка має бути простою і швидкою. Дякую кожному, хто зараз на місцях забезпечує роботу. Без вас жодне рішення не дійшло б до людей», — наголосив Денис Улютін.
У Херсонській області Міністр зосередився на роботі Центрів соціальної підтримки дітей та сімей і Центру життєстійкості — єдиного на сьогодні в Херсоні, створеного за ініціативи релокованої Голопристанської громади, який щоденно надає допомогу дітям, родинам і людям, що пережили кризові ситуації.
Важливою частиною візиту стало ознайомлення з роботою місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, де нині перебуває близько 400 людей, переважно — люди старшого віку. Також Міністр відвідав медичний пансіонат, який забезпечує тимчасове розміщення та проживання лікарів-інтернів і медичних фахівців, що приїжджають до області для надання допомоги населенню.
У Миколаєві Денис Улютін оглянув роботу Центру життєстійкості — від початку роботи тут допомогу отримали близько 12 тисяч осіб, їм були надані індивідуальні консультації психологів та групові заняття для підтримки родин і ветеранів. Щодня центр відвідують 40–50 людей, а загалом у Миколаївській області працює 11 таких центрів.
Координація подальших дій стала ключовою темою робочих нарад з керівництвом Херсонської та Миколаївської ОВА. Окрему увагу приділено відновленню втраченого житла, підготовці до опалювального сезону та розвитку модульних містечок у громадах. Також обговорено питання визначення статусу цивільних осіб, які працюють у зоні бойових дій.
Робоча поїздка до прифронтових областей підтвердила: попри складні умови прифронтових територій, система соціальних послуг продовжує працювати, і її подальше посилення залишається пріоритетом.
RuporZT
|