Троє державних зрадників проведуть за ґратами 15 років. Їхнє майно – конфісковано

19.05 19:04    
Так, на Черкащині двоє чоловіків у серпні 2024 року погодилися за гроші виконувати завдання представників спецслужб рф. Їм доручали підпалювати об’єкти АТ «Укрзалізниця» та автомобілі військовослужбовців ЗСУ.

Встановлено, що у серпні 2024 року вони підпалили релейну шафу сигнальної установки, а відео з підтвердженням вони надіслали у «Telegram». За це отримали 4074 грн.

Після критичної інфраструктури обвинувачені підпалювали і автомобілі військовослужбовців. Один із транспортних засобів зазнав пошкоджень на понад 211 тис. грн.

За один із підпалів «замовник» пообіцяв 1000 доларів США, однак після виконання завдань вони отримали ще два перекази майже 10 тис грн грн.

Під час обшуку в одного з чоловіків виявлено особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено – PVP. Йому було додатково інкриміновано ч. 1 ст. 309 КК України – незаконне придбання та зберігання психотропної речовини без мети збуту.

Суд визнав чоловіків винними за:

ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 113 КК України – диверсія;
ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України – замах на перешкоджання діяльності ЗСУ;
ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України – перешкоджання діяльності ЗСУ;
ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 194 КК України – умисне пошкодження майна шляхом підпалу.
Їх засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Аналогічний вирок отримав і чоловік, який працював на ворога у прифронтовому Слов’янську на Донеччині. На місцевому ринку чоловік вивідував локації особового складу, техніки, зокрема, танків і БМП та боєкомплектів Сил оборони. Окрім текстових повідомлень через “Однокласники”, він упродовж трьох місяців передавав противнику геолокацію і детальне зображення карт із позначенням інфраструктурних об’єктів та доріг.

У лютому 2025 року його викрили.

Суд визнав його винним за ч. 2 ст. 111 КК України та призначив покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Своєї вини чоловік так і не визнав.

Досудове розслідування здійснювалось співробітниками Служби безпеки за публічного обвинувачення Черкаської та Донецької обласних прокуратур.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 16:55
СБУ та прокуратура заочно повідомили про підозру команд ...
Сьогодні 16:55
92 млн грн економічного ефекту: БЕБ на Полтавщині за пі ...
Сьогодні 16:54
Екстоппосадовця Держпраці засудили до 9,5 років за хаба ...
Сьогодні 16:53
Ідентифіковано командира «Ахмат», за наказом якого сист ...
Сьогодні 16:53
Державна служба зайнятості: Цьогоріч майже 65,6 тис. вн ...
15 серпня 23:22
Гостьова віза в Польщу: кому підходить та що потрібно д ...
07 серпня 16:06
Мікрохвильова піч: значення та переваги сучасної технік ...
05 серпня 15:14
Розпродаж майна банків: максимальна вигода для вашого б ...
03 серпня 15:45
Твій лікар у Варшаві: клініка для всієї родини
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення