Понад 420 тис грн переплати: за фактом службової недбалості в Одесі судитимуть чиновницю міськради
19.05 19:07
Прокурори Хаджибейської окружної прокуратури скерували до суду справу щодо чиновниці Одеської міської ради. Їй інкримінують службову недбалість (ч. 2 ст. 367 КК України).
Як повідомлялося раніше, у 2024 році орган місцевого самоврядування уклав договір із будівельною компанією про відновлення багатоквартирного будинку в Пересипському районі, який було пошкоджено внаслідок ворожої атаки.
Вартість робіт за договором складала понад 2,5 млн грн.
Підозрювана, яка на той час відповідала за публічні закупівлі в Одеській міській раді, провела оцінку вартості робіт із капітального ремонту багатоповерхівки. Під час розрахунку вона необґрунтовано включила до вартості податок на додану вартість, хоча відповідні будівельні роботи з відновлення за бюджетні кошти звільняються від його сплати.
В подальшому безпідставно нараховані кошти надійшли на рахунок підрядної будівельної компанії.
Внаслідок службової недбалості посадової особи бюджету спричинено понад 420 тисяч гривень шкоди.
У рамках справи прокуратура звернулася до суду з цивільним позовом до вказаної чиновниці про відшкодування збитків, спричинених територіальній громаді.
Оперативний супровід – УСБУ в Одеській області.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснював територіальний підрозділ поліції.
Примітка: за ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Нагадаємо, у Харкові правоохоронці викрили схему розкрадання бюджетних коштів під час відновлення багатоповерхівки на Салтівці, пошкодженої російськими обстрілами. Тоді підрядник завищив обсяги виконаних робіт з утеплення будинку. Розмір шкоди унаслідок протиправних дій склала майже 3 млн грн.
RuporZT
|