Намагався отримати топпосаду в енергетичній компанії України в інтересах рф - затримано підозрюваного у державній зраді
08.07 17:11
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрито підозрюваного, який, за даними слідства, був завербований спецслужбами рф та передавав їм чутливу інформацію щодо енергетичної безпеки України.
Встановлено, що підозрюваний є експертом у галузі енергетики та має досвід роботи на профільних підприємствах. Використовуючи професійні зв’язки і спеціалізацію, він просував свою кандидатуру на керівні посади в українських енергетичних компаніях.
За даними слідства, за сприяння російських спецслужб підозрюваний намагався отримати посаду топменеджера на підприємстві, яке має монопольне становище в енергетичному секторі України. Така посада дала б йому можливість впливати на ключові рішення у діяльності підприємства.
Слідство вважає, що у разі призначення підозрюваного спецслужби рф могли б отримати доступ до інформації про вразливі місця, систему захисту та роботу об’єктів критичної інфраструктури України.
Щоб підтвердити свої можливості та наявність контактів у правоохоронній сфері, підозрюваний, за даними слідства, передав спецслужбам рф інформацію про кримінальні провадження в енергетичному секторі економіки України.
Також встановлено, що його завербували перед початком повномасштабного вторгнення. Діяльність підозрюваного координував співробітник 9-го управління Департаменту оперативної інформації 5-ї служби фсб рф.
Крім того, для демонстрації лояльності до окупаційної влади підозрюваний запропонував надати власну квартиру для потреб російської спецслужби у разі захоплення Києва.
Правоохоронці затримали підозрюваного та повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 111 КК України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Наразі йому обрано запобіжний захід - тримання під вартою без права внесення застави. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк 15 років з конфіскацією майна.
Досудове розслідування триває.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
RuporZT
|