Депутати розподілили субвенцію та погодили проект створення Регіонального ІТ-центру

Депутати розподілили субвенцію та погодили проект створення Регіонального ІТ-центру

11.09 15:48    
На постійній комісії з питань бюджету та комунальної власності обласної ради 11 вересня депутати надали згоду на розподіл субвенції, що надійшла з державного бюджету. У роботі комісії взяв участь перший заступник голови обласної ради Сергій Крамаренко.

Зокрема, до обласного бюджету надійшло більше 6,4 млн грн субвенції на відшкодування вартості лікарських засобів, яка будуть розподілена між бюджетами міст обласного значення, районними, сільськими та селищними бюджетами. Також з державного бюджету надійшло понад 6,2 млн грн на підготовку і проведення виборів депутатів сільських, селищних, міських ради ОТГ і відповідних сільських, селищних, міських голів. Нагадаємо, що 9 вересня розпочалися виборчі кампанії у 13-ти ОТГ Житомирської області. Також депутати дали згоду на зміну головного розпорядника коштів на суму 500 тис. грн, за які будується газопровід у с. Никонівка Бердичівського району. Зокрема, розпорядником цих коштів стане Департамент містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ облдержадміністрації замість Департаменту фінансів ОДА.

Ще одне питання стосувалося співфінансування проекту будівництва та функціонування Регіонального центру комерціалізації технологій та підприємництва, який може бути реалізований за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС у виді секторальної бюджетної підтримки та коштів обласного бюджету. Загальна вартість проекту становить 63,4 млн грн, з яких 15 млн грн планується спрямувати з обласного бюджету впродовж трьох, 2018-2020, років.

Як розповів директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва ОДА Олексій Шатило, робота Регіонального центру буде спрямована на комплексну підтримку суб’єктів підприємництва, які є пріоритетними для нашої області, зокрема, ІТ-індустрія.

«У нас багато вищих навчальних закладів готують ІТ-фахівців, більшість яких у подальшому працюють нелегально, переважно вдома. Створення такого центру дасть можливість акумулювати ІТ-спеціалістів в одному місці, надати їм приміщення для роботи. Програмісти зможуть легально працювати, генерувати власні ідеї, але за умов оформлення ФОПів. Також робота центру буде спрямована на рекламу та популяризацію напрацювань спеціалістів в сфері інформаційних технологій, на надання допомоги у патентуванні їхніх розробок. Планується, що центр будуватимуть на місці непридатних для використання приміщень обласного центру вертебрології та реабілітації, що розташовані по вул. Петровського, 5, неподалік «Ракушки». У разі реалізації цього проекту, Регіональний ІТ-центр перебуватиме у власності обласної ради», - розповів керівник Департаменту.

Власну думку з цього питання висловив перший заступник голови обласної ради Сергій Крамаренко, який наголосив, що Житомирщина пасе задніх серед всіх регіонів Україні щодо продукування послуг у сфері інформаційних технологій.
Депутати розподілили субвенцію та погодили проект створення Регіонального ІТ-центру

«Житомирські ІТ-спеціалісти користуються попитом у багатьох країнах світу. Завдання центру - створити магніт для програмістів, аби вони працювали в нашій області, мали змогу створювати власні ІТ-кампанії, які б сплачували податки до бюджету нашої області. Якщо ми не підтримаємо цей проект, то його перехопить інший регіон, і наші програмісти поїдуть працювати туди, і ми знову втратимо кваліфікованих спеціалістів», - зазначив Сергій Крамаренко.

Після обговорення цього питання, депутати підтримали пропозицію створення центру, але за умов доопрацювання місця його розташування, щоб не забудовувати паркову зону.
Прес-служба обласної ради

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
08 серпня 22:19
У застосунку Дія можна знайти найближче укриття
07 серпня 17:07
У Житомирі рада безбар’єрності проінспектувала оновлену ...
07 серпня 16:35
Влада Бородянки має відшкодувати 4,4 млн грн за фіктивн ...
07 серпня 16:35
Виключили з військового обліку близько 1200 осіб: поліц ...
07 серпня 16:34
На Буковині поліція затримала вимагача, який побив чоло ...
07 серпня 16:06
Мікрохвильова піч: значення та переваги сучасної технік ...
05 серпня 15:14
Розпродаж майна банків: максимальна вигода для вашого б ...
03 серпня 15:45
Твій лікар у Варшаві: клініка для всієї родини
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
25 липня 21:51
Парасолька для міста: що справді впливає на зручність і ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення