Формування спроможної мережі первинної медичної допомоги області презентовано у Житомирі

20.03 18:22    
У Житомирі 20 березня під час виїзної наради, яка відбулась за участю Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, обговорено питання реалізації заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

У нараді взяли участь голова обласної ради Володимир Ширма та голова облдержадміністрації Ігор Гундич, його заступник Ярослав Лагута, представники Мінрегіону та Міністерства охорони здоров’я, сімейні лікарі та лікарі сільських амбулаторій Житомирської, Київської, Рівненської, Хмельницької, Тернопільської та Вінницької областей, а також представники канадської делегації.
Формування спроможної мережі первинної медичної допомоги області презентовано у Житомирі

Формування спроможної мережі первинної медичної допомоги області презентовано у Житомирі

Геннадій Зубко у вступному слові наголосив, що жителі сільської місцевості потребують кращого доступу до якісних медичних послуг, тому необхідно створити таку спроможну мережу медичних закладів, щоб людям не доводилося їхати десятки кілометрів до найближчої амбулаторії, а лікарі були зацікавлені їхати працювати в селах.

Спроможну мережу первинної медичної допомоги Житомирської області на нараді презентував начальник управління охорони здоров’я ОДА Микола Суслик.

За його словами, в об’єднаних територіальних громадах вже розпочався процес формування спроможної мережі. Наразі в області функціонує 45 ОТГ, і на території деяких з них розташовано 13 Центрів первинної медичної допомоги та 7 комунальних некомерційних підприємств.

«Планується створити 204 регулярні місця надання медичної допомоги, зокрема, це Центри ПМД, амбулаторії групової практики та амбулаторії моно-практики, а також 253 нерегулярні місця надання меддопомоги – це Пункти здоров’я. Спроможна мережа області нараховує 528 сільських населених пунктів, відстань від яких до місця надання первинної медичної допомоги не перевищує 7 км. У рамках впровадження реформи передбачено будівництво 35 амбулаторій, реконструкцію 13 та капітальний ремонт 6 амбулаторій», - поінформував Микола Суслик.

Власну думку щодо формування спроможної мережі висловив голова обласної ради Володимир Ширма.

«Найбільше, що турбує сільських жителів області - це ФАПи або як зараз їх називають Центри здоров’я. Але яку б назву вони не мали, для людей у селах – це буде лікарня, де їм надають усі медичні послуги. Ця реформа сільської медицини дуже актуальна і потрібна, але необхідно враховувати густоту населення в районах, щоби сільські жителі мали змогу отримувати належну медичну допомогу. Тому вкрай необхідно виділяти кошти на додатковий транспорт для лікарських амбулаторій та ремонтувати дороги», - сказав Володимир Ширма.
Формування спроможної мережі первинної медичної допомоги області презентовано у Житомирі

Формування спроможної мережі первинної медичної допомоги області презентовано у Житомирі

Формування спроможної мережі первинної медичної допомоги області презентовано у Житомирі

Формування спроможної мережі первинної медичної допомоги області презентовано у Житомирі

Формування спроможної мережі первинної медичної допомоги області презентовано у Житомирі

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:19
У застосунку Дія можна знайти найближче укриття
07 серпня 17:07
У Житомирі рада безбар’єрності проінспектувала оновлену ...
07 серпня 16:35
Влада Бородянки має відшкодувати 4,4 млн грн за фіктивн ...
07 серпня 16:35
Виключили з військового обліку близько 1200 осіб: поліц ...
07 серпня 16:34
На Буковині поліція затримала вимагача, який побив чоло ...
07 серпня 16:06
Мікрохвильова піч: значення та переваги сучасної технік ...
05 серпня 15:14
Розпродаж майна банків: максимальна вигода для вашого б ...
03 серпня 15:45
Твій лікар у Варшаві: клініка для всієї родини
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
25 липня 21:51
Парасолька для міста: що справді впливає на зручність і ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення