Костянтин Лопушанський: Посилення системи національного спротиву та вдосконалення викладання предмета «Захист України» в закладах освіти

06.08 21:40    
Костянтин Лопушанський: Посилення системи національного спротиву та вдосконалення викладання предмета «Захист України» в закладах освіти


Під головуванням заступниці керівника Офісу Президента України Ірини Верещук у форматі zoom-конференції відбулася нарада з питань підготовки громадян України до національного спротиву та викладання інтегрованого курсу навчального предмета «Захист України».



Участь у нараді взяв заступник начальника Житомирської обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Лопушанський, а також керівники профільних структурних підрозділів ОВА.



Під час наради учасники обговорили низку стратегічних питань, пов’язаних із посиленням системи національного спротиву та вдосконаленням викладання предмета «Захист України» в закладах освіти. Зокрема йшлося про створення нових навчальних осередків до початку 2026/2027 навчального року, можливість викладання предмета за дистанційною формою навчання, а також про фінансове та матеріально-технічне забезпечення центрів підготовки громадян до національного спротиву.



Окрему увагу приділили охопленню здобувачів фахової передвищої освіти викладанням предмета «Захист України», створенню відповідних осередків у коледжах, що входять до складу закладів вищої освіти, та визначенню механізмів їх фінансування.



Також учасники розглянули питання зарахування до педагогічного стажу періоду роботи інструкторів-ветеранів, які проводять заняття з національного спротиву, забезпечення їх проживання та харчування під час навчання і підвищення кваліфікації у закладах вищої освіти, а також стан опрацювання питання інтеграції технологічного спорту в систему підготовки молоді.



Під час обговорення наголошувалося, що формування навичок безпеки, оборонної підготовки та готовності до дій у кризових ситуаціях є важливою складовою стійкості держави. Посилення предмета «Захист України» та розвиток центрів національного спротиву мають забезпечити молоді сучасні знання, практичні вміння та усвідомлене ставлення до захисту держави.



Житомирська область продовжує системну роботу з розвитку мережі центрів підготовки громадян до національного спротиву та впровадження сучасних підходів до викладання предмета «Захист України», спрямованих на підвищення оборонної спроможності громад і держави загалом.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 21:53
Незаконний маршрут не спрацював: шістьох чоловіків і пе ...
Сьогодні 21:52
Прикордонники викрили схему незаконного виготовлення до ...
Сьогодні 21:52
Слідчі поліції повідомили про підозру колишньому енерге ...
Сьогодні 21:51
«Паперова мобілізація» для статистики: на Волині ДБР ви ...
Сьогодні 21:51
Україна та Литва обговорили посилення співпраці в межах ...
Вчора 15:14
Розпродаж майна банків: максимальна вигода для вашого б ...
03 серпня 15:45
Твій лікар у Варшаві: клініка для всієї родини
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
25 липня 21:51
Парасолька для міста: що справді впливає на зручність і ...
23 липня 14:03
Не списуйте це на вік - перші ознаки серйозних проблем ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення