Прокуратура Житомирщини вимагає сплатити дітям, позбавлених батьківського піклування, понад 150 тис грн одноразової грошової допомоги

Прокуратура Житомирщини вимагає сплатити дітям, позбавлених батьківського піклування, понад 150 тис грн одноразової грошової допомоги

24.06 09:35    
Прокуратурою області вжиті заходи представницького характеру на захист прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким минулого року після закінчення інтернатних закладів, відповідно до вимог чинного законодавства, не виплачено одноразову грошову допомогу.

Зокрема, з метою поновлення прав 21 неповнолітнього, органами прокуратури пред'явлено 15 позовних заяв про стягнення недоплаченої одноразової грошової допомоги на загальну суму 153,6 тис грн.

Відповідно до вимог ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», випускники цієї категорії забезпечуються за рахунок навчального закладу або відповідної установи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, одягом і взуттям, а також одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку.

Однак, керівники інтернатних закладів області, посилаючись на нормативно-правові акти, які не повністю відповідають положенням ст. 8 вищезазначеного Закону, виплатили своїм випускникам у 2015 році у декілька разів меншу передбаченої суми.

Одночасно роз'яснюємо, що особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які на момент закінчення інтернатних закладів досягли повноліття та не отримали передбаченої законодавством одноразової допомоги, вправі самостійно звернутися до суду за захистом порушених прав.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: http://ruporzt.com.ua/
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 11:11
СБУ викрила агентурну мережу фсб, яка шпигувала одразу ...
Сьогодні 11:10
Уже 13 підозрюваних у справі про катування в одеському ...
Сьогодні 11:10
Понад 16 тисяч пачок нелегального тютюну: організатори ...
Сьогодні 11:09
У Дніпрі чоловіка викрито на розповсюдженні дитячої пор ...
Сьогодні 11:09
На Одещині посадовцям морського порту повідомили про пі ...
07 серпня 16:06
Мікрохвильова піч: значення та переваги сучасної технік ...
05 серпня 15:14
Розпродаж майна банків: максимальна вигода для вашого б ...
03 серпня 15:45
Твій лікар у Варшаві: клініка для всієї родини
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
25 липня 21:51
Парасолька для міста: що справді впливає на зручність і ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення