Світ побачив український культурологічний альманах «Хроніка 2000. Діалог упродовж тисячоліть. Україна – Польща»

08.01 10:45    
Нещодавно в рамках проекту «Україна: історія великого народу» світ побачив український культурологічний альманах «Хроніка 2000. Діалог упродовж тисячоліть. Україна – Польща».

Автор проекту депутат-регіонал Анатолій Толстоухов характеризує видання так: «Плануючи цей том, ми ставили на меті змалювати тисячолітню українсько-польську співпрацю в царині мистецтва і культури. За першим томом мають з’явитися другий і третій. У альманасі, крім передруків відомих праць істориків, мистецтвознавців, літературознавців, подаємо і оригінальні недруковані статті й дослідження. Зокрема, ексклюзивними матеріалами цього тому є статті про київський модерн польських архітекторів (Т. Скібіцька), нарис про художника Є. Вжеща (О. Федорук). У наступних томах плануємо більшість матеріалів подавати в першодруках».

В альманасі зібрано історичні хроніки, починаючи з ХІІІ століття (Перемишль і Перемиська земля: перші сторінки історії) і закінчуючи ХХ (феномен польської історіографії кінця ХІХ – початку ХХ століть).

Інтерес саме до співпраці в царині мистецтва і культури між двома країнами не випадковий. Польща однією з перших визнала створення української держави і за роки її незалежності зуміла налагодити тісне економічне, політичне, наукове і культурне співробітництво, яке є прикладом добросусідства і партнерства у світовому співтоваристві. «Наш спільний внесок в українсько-польський діалог про сучасне та минуле - це роздуми про спільну спадщину українсько-польського сусідства. Вони є також стимулом до пошуку того, що зміцнить і збагатить наше партнерство.

Важливу роль відіграють українська та польська історичні науки, які докладають чимало зусиль, щоб з позицій об'єктивізму та історичної правди переосмислити для потреб сучасності всі події та явища минулого і сьогодення між двома державами. Дедалі виразніше ми відзначаємо те, що нас об'єднує, і те, що нас розділяє», - підкреслив Анатолій Толстоухов.

Тритомник, що з’явиться напередодні Євро-2012, присвячений українсько-польським культурним взаєминам, прислужиться до кращого взаєморозуміння не лише серед інтелектуалів, але й широкого загалу обох народів, адже найближчими роками Україну та Польщу очікують нові виклики, до яких вони мають бути готові, і культурно-мистецькі знання - перший крок в цьому напрямі.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: ПР
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 16:09
980 тисяч гривень хабаря за екологічний висновок: у Киє ...
Сьогодні 16:09
Держаудитслужба розширює співпрацю з громадськими експе ...
Сьогодні 16:08
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав ще один підпа ...
Сьогодні 16:08
На Хмельниччині викрито групу шахраїв, які ошукали гром ...
Сьогодні 16:07
Прокуратура через суд стягнула з підприємства понад 15, ...
07 серпня 16:06
Мікрохвильова піч: значення та переваги сучасної технік ...
05 серпня 15:14
Розпродаж майна банків: максимальна вигода для вашого б ...
03 серпня 15:45
Твій лікар у Варшаві: клініка для всієї родини
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
25 липня 21:51
Парасолька для міста: що справді впливає на зручність і ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення