Житомирських танкістів накрили «Гради», з 40 танків лишилося на ходу лише 13…

Житомирських танкістів накрили «Гради», з 40 танків лишилося на ходу лише 13…

15.08 16:44    
Бомблять солдатів на Савур-Могилі! Підмоги немає

Щойно у телефонній розмові солдат із 51 ОМБР повідомив, що їхні бійці можуть не зустріти нинішній вечір. Близько сотні відчайдухів тримають висоту на Савур-Могилі. Уже більше тижня. Без жодної підмоги. Зате із безглуздим наказом від високого командування тримати гору і не відступати, повідомляє Андрій Сорока, редактор Нововолинська Ділового.

Солдати взяли з боєм і значними втратами Савур-Могилу більше двох тижнів тому. Хоча їм казали, що направляють туди, аби визволити із оточення 72 бригаду. Операція повинна була тривати 2 дні. Одначе на висоті надійшов інший наказ — стояти і ні кроку назад.

— Усі бригади і батальйони, які йшли з нами, давно розвернулися і відступили, — розповідає боєць у відчаї. — Пішов і Правий сектор, і 25 бригада. Танкістів з 30 бригади так накрили «градами», що змели з лиця землі ціле село. І їх заразом. З 40 танків лишилося на ходу лише 13. Ми їх просили зостатися, але вони відступили, бо знають — тут, на горі, ми просто мішень для відстрілу.

НАС КИНУЛИ ГЕНЕРАЛИ ЗВЕРХУ!..
— Техніки уже немає. Сидимо в окопах. У солдатів «дах їде». Вночі бомблять, удень бомблять. Не спимо по кілька діб поспіль. Триває цілодобовий обстріл. Нас розмазує і «градами», і мінометним вогнем, і САУшками… Вчора помітили фосфорні залпи. Добре, що не поцілили. А зазвичай, якщо встиг у окоп сховатися — вижив, як ні — просто яма лишилася розміром 2х1,5 метри.

— Нас кинули генерали, ті, що зверху. Не встигне розвідка виїхати, як їх тут же обстрілюють. Здають наповну.

- Ситуація десь така, як у 1941-ому році. Гарматним м'ясом хочуть собі полководці заробити медалі. Вони покупляли погони й дипломи, то і нас мабуть продають.

ДАЙТЕ НАКАЗ ВІДСТУПИТИ, ДОКИ ЩЕ Є ТАКА МОЖЛИВІСТЬ!
— Ще може до ранку, ну, максимум добу ми так протримаємося і зможемо відступити. Але ж дайте чортів наказ! Ні. Нам кажуть стояти. Підмогу обіцяють ще від часу як взяли висоту. Ніхто її в очі не бачив. Самі розмови.

— Зрозумійте, ми не боягузи. Проте безглуздої смерті не хочемо. Ворога ми не бачимо. Піхота проти піхоти не йде. Нас щодня вибиває ворожа артилерія. Ми їй і відповісти адекватно не можемо. Ситуація десь така як під Амвросіївкою була раніше.

— ... (чути вибух) Знову. Все — я в окоп. Ну його нах… (гудки у телефонній слухавці).

За півгодини отримуюю вхідний дзвінок від солдата. Слава Богу, живі.

— Щойно під час обстрілу стався потужний вибух, — розповідає боєць. — Схоже на те, що «градом» поцілило у магістральну газову трубу. Валить такий стовп вогню в небо. Ну, метрів сто. Шум жахливий… Он послухайте. (шипить у слухавці)

— Тримайтеся, — кажу йому в надії, що хтось дослухається до голосу солдат і не множитиме безглузді смерті цієї неоголошеної війни.

ГЕНЕРАЛАМ НА ЗАМІТКУ
Бійня на териконі під Червонопартизанськом скінчилася тим, що 43 бійці склали зброю і намагалися вийти із зони обстрілу. Всупереч наказу тримати висоту. Їх полонили терористи, але згодом, доправивши у Росію, відпустили. Щоправда, нововолинець Роман та його товариш із Рівненщини, досі у сепаратистів на Донеччині.

Бійців, які не захотіли гинути за бездарних генералів, віддали під суд. Нині вони у Запоріжжі.

Тим, хто залишився на териконі, дали наказ йти на прорив. І вони прорвалися. Але коли генерали прийняли таке рішення? Лише після того, як хлопці потрапили до сепаратистів.

Сьогодні ж посадили у луганське СІЗО 8 солдатів 51 ОМБР. Прокурори кажуть, що вони не виконали наказ. Очевидно, такий самий безглуздий як оце під Червонопартизанськом і на Савур-Могилі, коли наша піхота протистоїть ворожій артилерії. Матері уже в дорозі на Луганщину...

Чого ж іще чекає командування АТО?

Того, щоб і на Савур-Могилі хлопці просто склали зброю і потрапили в полон?! Чи того, щоб вони свідомо ослухалися наказу, відступили і потрапили до СІЗО?! Чи може генералів влаштує смерть ще однієї сотні українських героїв?..

Можновладці у погонах і без, не дайте, аби Савур-Могила стала могилою для наших солдат.

Інакше ми вам цього не пробачимо.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: http://ruporzt.com.ua/
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 00:29
Прикордонники викрили злочинне угруповання, учасники як ...
Сьогодні 00:28
Прикордонники з дрона відстежили рух порушників і затри ...
Сьогодні 00:28
На Одещині прикордонники припинили спробу незаконного п ...
Сьогодні 00:27
Український досвід у протидії незаконному використанню ...
Сьогодні 00:26
Поліція вилучила «шахед», який киянин перевозив на даху ...
04 листопада 18:08
LED-стрічка: універсальне рішення для сучасного освітле ...
04 листопада 00:25
Кавові машини La Cimbali: легендарна техніка для кав’яр ...
04 листопада 00:24
Що таке колоноскопія і як до неї підготуватися?
31 жовтня 22:35
Бурение скважины под ключ: особенности и преимущества
30 жовтня 22:18
Як підібрати якісний гідравлічний циліндр?
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення