Майже 150 одиниць нової, відновленої та модернізованої військової техніки – артилерійські самохідні установки АСУ 2С1, автоматичні міномети 2Б9 «Васильок», бойові літаки Су-27 і Міг-29, БМП-2, БМД-2, самохідні міномети 2С7 «ПІОН» та багато ін. передано у користування військовим частинам Збройних Сил України 5 січня в смт. Озерному на Житомирщині.
Урочиста церемонія передачі особовому складу Збройних Сил України озброєння, техніки та військових літаків відбулась за участю Президента України Петра Порошенка та Міністра оборони України генерал-полковника Степана Полторака.
Петро Порошенко привітав українських військовослужбовців із Різдвом Христовим та Новим 2015 роком.
«Я переконаний, що це буде рік наших перемог і це буде рік миру, – сказав під час виступу Порошенко. – І досягнути перемог і миру ми можемо лише тоді, коли ми маємо сильне, добре підготовлене, з високим патріотизмом і бойовим духом, і добре оснащене українське військо».
За словами гаранта, зараз пріоритетне фінансування надається безпеці та обороні держави. Лише протягом минулого місця це вже втретє, коли підрозділам ЗСУ передають більше ста одиниць відновленої та модернізованої бойової техніки.
Так, Петро Порошенко подякував трудовим колективам ДП «Житомирський бронетанковий завод», Харківського автомобільного ремонтного заводу, Шепетівського ремонтного заводу та всім іншим, хто долучився у зміцнення обороноздатності держави.
Згадав і подякував за допомогу волонтерам, які роблять величезну роботу, забезпечуючи українських захисників продовольством та іншими необхідними речами.
Під час заходу 25 українських військовослужбовців із 14-ї, 24-ї, 51-ї, 95-ї бригад та Центральної артилерійської бази ЗСУ з рук Головнокомандуючого отримали державні нагороди: 11 військовослужбовців – орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня; один військовослужбовець отримав орден «За мужність» ІІ ступеня; 12 військовослужбовців – орден «За мужність» ІІІ ступеня і один військовослужбовець отримав орден Данила Галицького.
На питання журналіста від сайту «Рупор Житомира», як довго триватиме перемир’я, яке по суті можна назвати псевдоперемир’ям, адже наші українські військовослужбовці вимушені просто відстрілюватись при нападах сепаратистів і все одно гинуть? – Президент України Петро Порошенко відповів: «На сьогоднішній день мені повідомили, що за минулу ніч, починаючи з 20-ї години не було жодного пострілу. На сьогоднішній день українським військовим віддано наказ у випадку, коли здійснюються обстріли, вони мають можливість давати вогонь у відповідь. Як ми використали час для перемир’я? Ви бачите. Сьогодні ви для цього приїхали. У час поки не йдуть активні бойові дії в нас повністю відновлено боєздатність військових частин і підрозділів, бо на 5 вересня, я зараз вже можу сказати, у нас залишалося 20 % техніки від боєкомплектів. Сьогодні є 100 %. Сьогодні є чим себе захищати. Тому міф про те, що українські військові не мають можливості або наказу відкривати, давати прицільний вогонь у відповідь – це брехня. Вони мають можливість і ефективно знищують бойовиків. Тільки зараз вони вже мають системи контрбатарейної боротьби, системи контрмінометної боротьби, снайперські гвинтівки, нічні приціли, вони добре і гарно натреновані. І ефективність дій українських військових на порядок вища. От так ми використовуємо це так зване перемир’я.
Коли буде мир? Мир буде тоді, коли буде закритий кордон, коли іноземні війська будуть виведені з нашої території, і коли ми зможемо нарешті встановити державну владу на окупованих територіях. Яким чином цього можна добитися? Цього можна добитися дипломатичними зусиллями. Сьогодні нашими зусиллями скоординована підтримка всього світу.
Повірте мені, що на сьогоднішній день дуже чітко і добре розпланована система дається для того, щоб уникати зайвих і непотрібних жертв з українського боку. Можу сказати, що з 9 грудня, коли оголошено перемир’я, режим припинення вогню, режим артилерійської тиші, фактично під час боєзіткнень у нас загинуло, на жаль, лише троє військових. До цього були втрати – 15 – 20 за добу. От тепер і визначайте чи псевдо чи це не псевдоперемир’я».
Аліна Дембіцька