Галущенко про введення санкцій проти «Росатому»: 2024 рік стане переломним

26.02 21:29    
Україна активно працює з міжнародними партнерами, аби усунути перешкоди для введення санкцій проти російської ядерної галузі. Про це розповів Міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі Національного телемарафону «Єдині новини».

За словами очільника Міненерго, питання запровадження санкцій - на порядку денному, водночас для ухвалення рішення існують об’єктивні перешкоди.

«Санкції проти російського газу та вугілля були введені досить швидко, бо можна швидко знайти цей товар на іншому ринку. В атомній енергетиці все набагато складніше. Були ключові перешкоди для запровадження санкцій у цій галузі - російське ядерне паливо і позиції росії на ринку урану», - зазначив Міністр.

Герман Галущенко пояснив, що раніше існували типи ядерного палива, монополію на виготовлення якого мала виключно росія. Відповідно це стримувало санкції.

«Цієї проблеми вже не існує. Спільно з американськими партнерами ми зробили паливо, альтернативне російському. І сьогодні вже більшість країн підписали контракти на його закупівлю. Тобто ці держави вже відходять від росії», - зазначив Міністр.

Ситуація ж на урановому ринку виглядає дещо складнішою. Герман Галущенко пояснив, що для усунення росії з цього ринку країни повинні наростити видобуток урану і зробити значні інвестиції в галузь.

«Цього року багато країн пішли вперед у цьому напрямку. США виділили на уранову галузь 2,2 млрд доларів на рік. Ми теж підписали відповідні контракти з Великою Британією та Канадою. Так, питання санкцій потребує трохи більше часу, ніж нам хотілося. Але я думаю, що 2024 рік буде переломним», - сказав Міністр.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 15:57
2025 рік став часом переходу до системного державоцентр ...
Сьогодні 15:57
Мінфін оновив «дашборд» кількості держслужбовців та їхн ...
Сьогодні 15:57
Україна та Єврокомісія обговорили виконання кліматичних ...
Сьогодні 15:56
Швейцарія виділить додаткові 50 млн франків на проєкти ...
Сьогодні 15:54
Державна податкова служба: У квітні до загального фонду ...
Вчора 21:58
Купольні посудомийні машини: промисловий стандарт швидк ...
29 квітня 18:28
Wok-локшина: секрет популярності та різноманіття смаків
27 квітня 22:21
Документи для навчання, роботи та бізнесу за кордоном: ...
24 квітня 16:50
Коли душовий бокс кращий за кабіну
23 квітня 19:23
Почему CCTV-формат взрывает iGaming в 2026 году
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення